Nowy laptop Acer’a z serii Aspire

Acer poszerzył właśnie swoją ofertę o nowy laptop z serii Aspire. Model 5755 powstał w oparciu o platformę Intel’a – Centrino w wersji Huron River, która dzięki temu, że łączy w sobie CPU, chipset płyty głównej oraz interfejs sieci bezprzewodowej pobiera znacznie mniej energii.
Nowy Aspire został wyposażony w 15,6-calowy ekran LCD CineCrystal, który pracuje w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Sercem urządzenia będzie, w zależności od naszych potrzeb i możliwości finansowych, jeden z procesorów Intel Core drugiej generacji (od i3-2310M po i7-2820QM). W modelu 5755 będzie można pomieścić do 8 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o maksymalnej pojemności do 1 TB. Laptop wyposażony zostanie w kartę graficzną GeForce GT 540M. Od Was będzie zależało czy wybierzecie wersję z nagrywarką DVD czy z Blu-ray combo, oczywiście ta druga opcja będzie odpowiednio droższa.
W nowym laptopie Acer’a nie zabraknie oczywiście modułów WiFi 802.11 b/g/n i Bluetooth, a także wyjścia HDMI. Producent zaimplementował w modelu Aspire 5755 technologię Intel WiDi (Wireless Display), która pozwoli nam na oglądanie filmów na dużo większych ekranach innych urządzeń, bez konieczności walki z plątaniną kabli.
Najtańszy wersja modelu Aspire 5755 będzie kosztowała 899 funtów, czyli w przybliżeniu 4110 zł. Model ukazał się jak na razie w Wielkiej Brytanii. My póki co musimy jeszcze poczekać na informacje dotyczące polskiej premiery.