Nowe smartfony BlackBerry z linii Curve

Mówiąc konkretniej chodzi o jeden nowy model, który jednak będzie występował w trzech wariantach. Pierwsza różnica między nimi przejawia się w nazewnictwie: Curve 9350, Curve 9360, Curve 9370, następna we wspieranych modułach łączności bezprzewodowej. Pierwszy z nich pracować będzie w systemie CDMA, drugi GSM i UMTS, trzeci zaś GSM i CDMA. Ponadto Curve 9370 posiada 1 GB pamięci wewnętrznej, podczas gdy tańsze modele oferują jedynie 512 MB przestrzeni na dane. Poza tym specyfikacje niczym się nie różnią.

We wszystkich przypadkach w grę wchodzi więc procesor o taktowaniu 800 MHz i 512 MB pamięci RAM. Będą one wyposażone w stosunkowo niewielkie ekrany o przekątnej 2,44″ i rozdzielczości 480 x 360 pikseli. Nie zabraknie też 5-megapikselowej kamerki z doświetlającą diodą LED oraz możliwością kręcenia filmów w rozdzielczości VGA.
Zasadnicza cecha nowych Jeżynek tkwi w oprogramowaniu. Producent wyposażył bowiem omawiane smartfony w system BlackBerry OS w wersji 7, charakteryzujący się m.in. obsługą HTML5. Warto też wspomnieć o wsparciu coraz popularniejszej funkcji NFC, a także aplikacji do zarządzania wieloma kontami z różnych serwisów społecznościowych (Twitter, Facebook i BlackBerry Messanger).

Pod względem parametrów technicznych nowe BlackBerry nie powalają. Wyjątkowo dobrze prezentuje się natomiast design. Curve 93X0 ma jedynie 11mm grubości i waży przy tym mniej niż 100 gramów, a obudowa jest dodatkowo wzmocniona na wypadek nieoczekiwanego kontaktu z podłożem.