Nowe nawigacje turystyczne Garmin Oregon 700, 750 i 750t

Garmin Oregon to seria nawigacji popularna zwłaszcza wśród miłośników długich wędrówek po górach oraz rowerzystów MTB. Producent wzbogacił swoją ofertę o trzy nowe urządzenia z ekranem dotykowym i jeszcze lepszą anteną GPS – Oregon 700, Oregon 750 i Oregon 750t.
Nowe nawigacje Garmin Oregon posiadają bardziej czuły od poprzedników odbiornik GPS ze wsparciem GLONASS. Nowością jest funkcja Active Weather, i radar pogodowy, dzięki którym będziemy na szlaku na bieżąco z prognozami pogody. Innym novum jest Geocaching Live, pozwalający na integrację z popularnym serwisem Geocaching.com. Wszystkie nowe nawigacje Garmin Oregon są kompatybilne z platformą Garmin Connect IQ.Garmin Oregon 700 750 750tGarmin Oregon 750 i 750t posiadają dodatkowo wbudowane kamerki o rozdzielczości 8 Mpix z doświetlającym je LEDem. W urządzeniach nie zabrakło gniazda na karty micro SD, które pozwoli na wgranie nowych map topograficznych. Wszystkie nowe Oregony mają czujnik wysokości, barometr i elektroniczny kompas.
Obraz wyświetlany jest na czytelnych nawet w pełnym słońcu 3-calowych ekranach. Nawigacje Garmin Oregon są odporne na uszkodzenia, a także uszczelnione przed wodą (IPX7). Urządzenia można zasilić za pomocą baterii AA lub akumulatora NiMH. Bez względu na źródło zasilania, nawigacje działać będą ok. 16 godzin bez konieczności sięgania po ładowarkę lub nowy zestaw baterii.
Nowości z serii Garmin Oregon znajdziecie już w polskim sklepie Garmina. Ceny niestety wyrażone są w euro.
Ceny poszczególnych urządzeń wynoszą:
– Garmin Oregon 700 – 449,99 euro
– Garmin Oregon 750 – 549,99 euro
– Garmin Oregon 750t – 599,99 euro
 
 

Źródło: inf. własna