Niedrogi Lenovo Moto G5 Plus będzie miał jeszcze lepszy aparat!

Roland Quandt, jeden ze znanych leaksterów (osób upubliczniających informacje na temat urządzeń przed ich premierą, bazujące na bardziej lub mniej sprawdzonych pogłoskach), poinformował, że smartfon Lenovo Moto G5 Plus otrzyma sensor fotograficzny Sony IMX362 o rozdzielczości 12 Mpix. To jeden z najlepszych na rynku sensorów, z którego korzysta m.in. Asus ZenFone 3 Zoom. W parze z sensorem w smartfonie pojawi się jasny obiektyw f/1.7 i autofokus wykorzystujący detekcję fazy.Lenovo Moto G5 PlusQuandt poinformował również, że z przodu Moto G5 Plus znajdziemy znacznie mniej emocjonujący sensor OmniVision OV5695 o rozdzielczości 5 Mpix oraz obiektyw f/2.2.Lenovo Moto G5 PlusLeakster zasugerował także, że powstaną dwie wersje urządzenia – ta przeznaczonana rynek brazylijski otrzyma tuner DTV, a także… mniejszy ekran o przekątnej 5,2-cala. W Polsce powinniśmy zobaczyć w sklepach wariant z wyświetlaczem 5,5-calowym.
Jakiś czas temu poznaliśmy szczegóły związane z Lenovo Moto G5 i G5 Plus
Najciekawszą nowością w Lenovo Moto G5 wydaje się… wsparcie dla telewizji cyfrowej. Odbiór kanałów telewizyjnych będzie możliwy dzięki akcesoryjnemu donglowi. Czyżby Lenovo Moto G5 miała wspierać moduły, a DTV byłaby dostępna właśnie za jego pośrednictwem? Tego nie wiemy.
Poznaliśmy także pojemność baterii smartfona, która wynosić ma 3000 mAh. Co więcej, obsługiwała będzie technologię szybkiego ładowania, podobnie jak smartfony z linii Lenovo Moto Z. Lenovo Moto G5 posiadała będzie także moduły LTE i NFC oraz Bluetooth 4.2 i WiFi 802.11 n.
Lenovo wyposaży swoje kolejne dziecko w ośmiordzeniowy układ Snapdragon 625 wspomagany przez 4 GB pamięci operacyjnej. Na pliki dostać mamy 32 GB, które z powodzeniem rozszerzymy za pomocą karty microSD. Osoba, która chciała pozbyć się prototypu zdradziła w ogłoszeniu również, że G5 Plus posiadać będzie 12-megapikselowy aparat oraz 5-megapikselową kamerkę przednią. Standardowo już znajdzie się miejsce dla modułu WiFi, Bluetooth, GPS, 4G oraz czytnika linii papilarnych.Lenovo Moto G5Lenovo Moto G5 Plus zaoferuje także łączność NFC, nie zabraknie w nim również żyroskopu. Co ciekawe, smartfon pracował będzie od razu pod kontrolą Androida 7.0, a Lenovo przygotuje dla niego aktualizację do wersji 7.1.1.Lenovo Moto G5Cena Lenovo Moto G5 Plus w dniu premiery ma wynosić ok. 900 złotych, bez dodatkowych opłat i podatków. Docelowo możemy się spodziewać ceny na poziomie 1299-1399 złotych. Jeśli smartfon będzie miał jeszcze lepszy aparat niż Moto G4 Plus (a ten był rewelacyjny), to powinniście poważnie rozważyć jego zakup.