Najszybszy pendrive na świecie od Intela

Jako użytkownicy pamięci przenośnych bardzo często narzekamy na ich prędkość.  Nawet wykorzystując złącze USB 3.0 nie możemy osiągnąć zadowalających rezultatów. Jednak firma Intel postanowiła rozwiązać ten problem, tworząc pendrive’a wyposażonego w złącze Thunderbolt.

Na targach Computex zaprezentowano możliwości technologii Thunderbolt. Pozwala ona na bardzo szybki transfer danych pomiędzy komputerem, a zewnętrznym urządzeniem – 10Gb/s. Technologia została stworzona we współpracy z firmą Apple, która posiada port Thunderbolt w swoich MacBookach.

thunderbolt pendrive Jak się okazuje, jest to dopiero początek przygody Intela z rewolucyjnym rozwiązaniem technicznym. Amerykańska firma już teraz ogłosiła, że pracuje nad technologią Thunderbolt 2, która pozwala na transfer danych z dwukrotnie większą prędkością – 20 Gb/s.

Niestety najbardziej martwi fakt, iż pendrive zaprezentowany przez firmę Intel jest jedynie prototypem, a amerykański producent procesorów nie podał żadnej konkretnej daty, kiedy produkt pojawi się w sklepach. Tak więc na nowe rozwiązanie będziemy musieli jeszcze trochę poczekać.

 

Źródło: dvice, pcworld