Najstarsza gazeta świata przechodzi wyłącznie na wersję cyfrową

Po prawie 280 latach druku dziennika Lloyd’s List nadeszła historyczna chwila, historyczna i smutna zarazem, gdyż ostatni numer w papierowej wersji zostanie wydany końcem grudnia bieżącego roku. W 2014 roku spotkamy jedynie wersję cyfrową.

W 1794 roku został wydany pierwszy numer Lloyd’s List – londyńskiego dziennika, który jest uważany za główne źródło informacji i analiz światowego rynku frachtowego. Przez lata papierowa wersja znudziła się jego najbardziej zagorzałym zwolennikom. Wyniki sprzedaży oraz wyniki ankiety przeprowadzonej przez Lloyd’s List były zaskakujące, gdyż gazety nie opłacało się drukować. Jedynie 2% czytelników korzysta z papierowej wersji.

Najstarsza gazeta świata przechodzi na wersję cyfrowąRichard Meade – jeden z autorów Lloyd’s List wypowiedział się na temat tego faktu „Zdecydowana większość naszych czytelników wybrała cyfrową wersję. Nowoczesne podejście do gazety daje nam zdecydowanie więcej możliwości, jeżeli chodzi o przekazywanie cennych informacji oraz danych, które staramy się dostosować do potrzeb naszych czytelników.”

Bezapelacyjne internet w dzisiejszy świecie jest znacznie lepszym kanałem dystrybucji niż tradycyjny druk. Czy oznacza to początek końca wielkich prasowych tytułów w tradycyjnej wersji? Powyższy przykład pokazuje, że tak.

 

Źródło: cnet