Microsoft zniósł opłaty licencyjne za Windows Phone w Indiach

Pojawiało się już kilka informacji mówiących, że Microsoft planuje obniżyć koszta opłat licencyjnych dla niektórych producentów nisko półkowych smartfonów. Podejrzewano, że firma planuje obniżyć opłaty o około 70%. Jednak podczas targów MWC 2014 Microsoft przedstawił informację, że dla dwóch producentów z Indii – firm Karbonn i Lava całkowicie rezygnuje z pobierania opłat.
Informacje potwierdza The Times of India, który skontaktował się z dyrektorem generalnym jednego z indyjskich producentów. Potwierdził on informację, mówiąc: – Rzeczywiście nie będziemy płacić Microsoftowi opłat licencyjnych za produkowane przez nas telefony z Windows Phone. Firma ta najwyraźniej bada nowe możliwości biznesowe dla Windows Phone. Musieli zdać sobie sprawę, że ich dotychczasowy model, a więc płatnych licencji, nie sprawdził się, nawet mimo wsparcia Nokii.
Ostatnie doniesienia, zarówno o tanim Windows 8.1, jak i te o darmowych licencjach Windows Phone ostatecznie dowodzą, że Microsoft postanawia zrobić wszystko, aby stać się jednym z najważniejszych graczy na rynku tańszych urządzeń mobilnych. Czy jednak zniesienie konieczność opłat licencyjnych tylko dla dwóch firm w Indii pozostawiając je dla innych jest dobrym posunięciem? Poczekamy na reakcje innych producentów.
 

Źródło: phonearena.com