Microsoft kupuje SwiftKey za 250 milionów funtów

Z inteligentnej klawiatury SwiftKey, którą użytkownicy pokochali za intuicyjność, wygodę i szybkość wprowadzania kolejnych znaków korzysta obecnie ponad 300 milionów osób na świecie. Każdego z użytkowników wyceniono na niecałego funta – Microsoft na swoim blogu poinformował oficjalnie o przejęcue firmy SwiftKey. Mówi się, że wykup nastąpił za kwotę ok. 250 milionów funtów (ok. 1,5 miliarda złotych). Inne źródła mówią o kwocie 250 milionów dolarów.
Klawiatura SwiftKey zapamiętuje wcześniej wpisywane przez użytkownika słowa, dzięki czemu jest w stanie jeszcze lepiej podsuwać podpowiedzi podczas przyszłego pisania. W testach znajduje się obecnie jeszcze nowocześniejsza i jeszcze mądrzejsza wersja narzędzia SwiftKey Neural. Microsoft stawia obecnie bardzo mocno na rozwiązania związane ze sztuczną inteligencją i uczenie maszynowe, więc przejęcie firmy SwiftKey wydaje się strzałem w dziesiątkę.Harry Shum, wiceprezes działu Technologii i Badań Microsoftu, ogłosił, że wszyscy pracownicy SwiftKey dołączą do zespołu Microsoftu. Zapowiedział też, że połączone siły programistów z dwóch dotychczasowo rozwijanych przez siebie aplikacji (Microsoft stworzył wcześniej Word Flow dla Windows Phone) stworzą jedną, multiplatformową.
Nieco wcześniej Microsoft przejął prawa do programów Sunrise, Acompli oraz popularnego Wunderlist.
Co takie przejęcie oznaczało będzie dla dotychczasowych użytkowników klawiatury? Czas pokaże. Miłośnicy teorii spiskowych już prześcigają się w pomysłach. 😉

Źródło: Microsoft, SwiftKey