Lycamobile – startuje nowe MVNO

Wydawałoby się, że rynek wirtualnych operatorów w Polsce jest już nasycony i nie ma nim już miejsca dla kolejnego. Nawet dość znane marki jak np. Gagu Gadu z niego zrezygnowały twierdząc, że to po prostu się nie opłaca. Innego zdania są właściciele międzynarodowego operatora Lycamobile, który właśnie rozpoczął działalność w naszym kraju.
Telekom działa w oparciu o infrastrukturę Polkomtela i posiada własną numerację z przedziału 729 2-6. Najciekawszym punktem w cenniku Lycamobile są rozmowy wewnątrzsieciowe do wszystkich użytkowników operatora na świecie – pierwsze 30 minut kosztuje 8 pensów (0,39 zł), a następnie taka stawka jest pobierana co minutę. Połączenie na stacjonarne do prawie każdego kraju w Europie zostało wycenione na 4 pensy (0,19 zł).
Jak to zwykle bywa na początku działalności, Lycamobile nie ma jeszcze dużej sieci dystrybucyjnej w Polsce. Możliwe, że podobnie jak w Wielkiej Brytanii karty SIM operatora będzie można kupić w np. Tesco. Lycamobile ma około 6 milionów klientów na całym świecie. Marka operatora jest dobrze znana w takich krajach jak: Holandia, Niemcy, Wielka Brytania, Francja, USA czy Kanada.

Źródło: Lycamobile, wł