Linksys prezentuje nowe urządzenia sieciowe z MU-MIMO

Linksys EA9500 – trzyzakresowy router
Router EA9500 to idealne rozwiązanie dla rozrywki i pracy w jednym. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wydajnie pracować w domu (np. prowadząc wideokonferencje), podczas gdy inni domownicy w pokoju obok oglądają film w rozdzielczości 4K lub prowadzą intensywną rozgrywkę online.
Urządzenie oferuje 3 niezależne pasma WiFi umożliwiające bardzo szybkie połączenie o łącznej wartości do 5.3 Gb/s. Dla tego urządzenia wręcz idealne są aplikacje wykorzystujące wysoką przepustowość: wideokonferencje, strumieniowanie materiałów wideo i rozgrywki online. Dla połączeń mniej wymagających z powodzeniem można wykorzystywać pasmo 2.4 GHz.
Najważniejsze informacje:
Trzy zakresy pracy – trzy pasma dostarczają najszybszą bezprzewodową łączność Wi-Fi do jeszcze większej liczby urządzeń.
8 portów Gigabit Ethernet – transfer danych jest 10 razy szybszy niż w przypadku standardu Fast Ethernet.
4×4 AC – cztery strumienie danych dla jeszcze lepszych wrażeń podczas strumieniowania wideo i wymagających rozgrywek online.
MU-MIMO – najnowsza technologia bezprzewodowej łączności dla jednoczesnego strumieniowania wideo i grania w zaawansowane gry na wielu urządzeniach.
Procesor 1.4 GHz – Wydajny procesor pozwala na jeszcze bardziej zaawansowane czynności bez obaw o stratę jakości lub problemy z płynnością.Linksys RE7000 – zwiększ zasięg sieci Wi-Fi
Linksys RE7000 wykorzystuje najnowszą technologię szybkiej łączności bezprzewodowej MU-MIMO w standardzie AC, która pozwala na jednoczesne strumieniowanie multimediów o wysokiej rozdzielczości oraz rozgrywki online na wielu urządzeniach. Urządzenia bezprzewodowe będą automatycznie przyłączały się do silniejszej sieci WiFi, podczas gdy my poruszając się po domu i jego okolicy nawet nie odczujemy momentu przełączenia.
Najważniejsze cechy urządzenia:

  • Zasięg do 930 m² – zwiększ zasięg swojego routera bezprzewodowego do 930m² eliminując martwe strefy.
  • Technologia Spot Finder – łatwa w użyciu technologia, która w kilku prostych krokach pozwala ustalić najlepsze miejsce instalacji wzmacniacza tak, aby wzmocnienie sygnału było jak najlepsze.
  • Działa z każdym routerem – urządzenie współpracuje z każdym dostępnym na rynku routerem bezprzewodowym.
  • Technologia Cross-Band – maksymalizuje efektywność jednoczesnego korzystania z obu pasm do szybkiego transferu danych i nieprzerwanego strumieniowania muzyki, wideo i gier.
  • Jednoczesna praca w dwóch pasmach (2.4GHz + 5 GHz) – urządzenie zapewnia silniejsze połączenie w szerszym zakresie niż jedno pasmo.
  • Kształtowanie wiązki – optymalizuje wydajność poprzez skoncentrowanie wiązki sygnału bezprzewodowego do podłączonych urządzeń.
  • Port Gigabit Ethernet – transfer danych 10 razy szybszy niż w przypadku standardu Fast Ethernet.

Linksys WUSB6100M – przygotuj swój komputer na sieć nowej jakości
Karta sieciowa USB Linksys WUSB6100M z technologią MU-MIMO to idealne uzupełnienie routera i wzmacniacza Wi-Fi, która pozwoli osiągać najlepsze wyniki nawet na starszych komputerach. Dzięki dwóm pasmom mamy możliwość wygodnej pracy i podziału zadań – dla mniej wymagających czynności warto skorzystać z pasma o częstotliwości 2.4 GHz, natomiast przy tych zaawansowanych (strumieniowanie wideo, audio, rozgrywki online) – z wydajnego pasma o częstotliwości 5 GHz.
 

Źródło: Linksys