LG K40 debiutuje w Polsce – to smartfon dedykowany młodzieży

Firma LG wprowadziła na polski rynek nowy smartfon. LG K40 reklamowany jest jako idealny smartfon do mediów społecznościowych. W praktyce jest propozycją z raczej niższej półki wydajnościowej, ale zaskakiwać ma jakością zdjęć. Cena? Skromne 799 złotych, choć specyfikacja jest również… skromna.
LG K40 korzysta z ekranu o przekątnej 5.7-cala i rozdzielczości HD+. O jego wydajność dba układ MediaTek Helio P22 i zaledwie 2 GB RAMu. Miejmy nadzieję, że LG dobrze zoptymalizowało oprogramowanie. W tej cenie można kupić w końcu smartfony ze Snapdragonem 660 i 4 GB RAMu, które wydajnościowo przewyższają propozycję LG. LG K40 oferuje ponadto 32 GB pamęci na dane i gniazdo na karty micro SD.LG K40 debiutuje w Polsce Osoby decydujące się na zakup smartfona mają być zadowolone z pracy aparatu głównego. To pojedyncza kamerka 16 Mpix, która jednak ma odpowiadać za niezłej jak na tę klasę cenową zdjęcia. Z przodu czeka na użytkowników aparat 8 Mpix.
Smartfon LG punktuje odpornością na uszkodzenia (certyfikat MIL-STD 810G) oraz obsługą dźwięku w standardzie DTS:X 3D. Jedną z nowych i ciekawych funkcji w LG K40 jest Eco Playback, dzięki której podczas słuchania muzyki na YouTube ekran jest wygaszony, oszczędzając w ten sposób energię.
LG K40 w Polsce premiują reZigiusz oraz Julia Żugaj.


Przekonali Was? 😉