Lenovo K80 – smartfon z 4 GB RAM i pojemnym akumulatorem

Lenovo K80 to trzeci po Asus ZenFone 2 oraz Mi Note Pro smartfon z 4 GB pamięci RAM na pokładzie. Smartfon chińskiej produkcji wyposażony zostanie z 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1080p, który w połączeniu z akumulatorem o pojemności 4000 mAh może zaoferować naprawdę niezły czas pracy bez konieczności sięgania po ładowarkę.
Sercem urządzenia wykorzystującego system operacyjny Android 5.0 Lollipop jest 64-bitowy procesor Intel Atom o taktowaniu 1,8 GHz. Producent obiecuje, że kamera tylna o rozdzielczości 13 megapikseli i z optyczną stabilizacją obrazu, będzie w stanie robić naprawdę ładne zdjęcia. Warto nadmienić, że smartfon Lenovo K80 obsługuje technologię LTE.Urządzenie trafi do sprzedaży już 30 kwietnia bieżącego roku. Model o podanej wyżej specyfikacji kosztował będzie ok. 290 dolarów (1150 złotych), natomiast nieco mniej wydajny, z 2 GB pamięci RAM, ma kosztować ok. 240 dolarów (niecałe 1000 złotych).
Nie wiemy jeszcze czy Lenovo K80 zagości na innych rynkach niż azjatycki, jednak z pewnością będzie można go zamówić do polski za pośrednictwem jednego z popularnych serwisów sprzedażowych.

Źródło: inf. własna