Kosmiczne Angry Birds trafią także na Windows Phone

Właściciele smartfonów działających na Windows Phone (czyt. Nokii) mogą odetchnąć z ulgą. Ostatecznie wszystko wskazuje na to, że najpopularniejsza gra produkcji fińskiego studia Rovio trafi jednak na Windowsowe słuchawki. Poprzednie stwierdzenie Petera Vesterbacka, szefa działu marketingu, który w wywiadzie do Bloomberga zapowiedział, że wspieranie aplikacji, pomimo, że jest ona numerem jeden w sklepie z aplikacjami Windows Phone, stanowi zbyt duże obciążenie dla firmy, więc nowy tytuł nie pojawi się w wersji „okienkowej”.
To oświadczenie niekoniecznie spodobało się Microsoftowi, który współpracuje z innym fińskim producentem – Nokią. Najnowsze smartfony Nokii działają właśnie w oparciu o system operacyjny Windows Phone 7. Koncern z Redmond chce stawać w szranki z Androidem i iOS, a najwyraźniej możliwość grania w najnowsze odsłony Angry Birds może stanowić spory argument marketingowy.
Koniec końców Rovio jednak zajmie się dostosowaniem swojej flagowej gry do systemu operacyjnego Microsoftu. Prezes firmy, Mikael Hed wydał kolejne oświadczenie o treści: „Pracujemy nad wdrożeniem Angry Birds Space na WP7”. Nie znamy wprawdzie oficjalnej daty premiery, ale zapewne Microsoft zadba o to, by użytkownicy Windows Phone 7 nie musieli zbyt długo czekać…

Źródło: techradar.uk