Kompaktowa mysz

Nic tak nie przeszkadza w podróży jak zbędny balast. Ile razy musieliście się denerwować, kiedy w ferworze pakowania włożyliście do torby Waszego nowego laptopa razem z zewnętrzną myszą, a po wyjęciu obu urządzeń okazywało się, że cała obudowa komputera jest porysowana? Mysz, choć niewielka, naprawdę potrafi być kłopotem, który nie tylko zajmuje cenne miejsce, ale lubi też często wypadać z plecaka. Sytuacje takie jak te, które opisałem powyżej, już niedługo mogą odejść raz na zawsze w niepamięć za sprawą nietypowego gadżetu.
W trakcie tegorocznego konkursu Spark, którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów z różnych dziedzin oraz nagrodzenie stojących za nimi twórców, wyróżniono urządzenie, które jest genialne w swojej prostocie. Kompaktowa mysz (ang. disc-mouse), bo o taką nazwę nosi ten zmyślny gadżet, ma szansę na zdobycie naprawdę dużej popularności wśród tych z nas, którzy dużo podróżują.

Urządzenie ma mieć kształt płyty kompaktowej, którą na czas podróży będzie można umieścić w napędzie komputera. W momencie, w którym poczujemy potrzebę użycia myszy, będzie trzeba wyjąć urządzenie z napędu i po prostu je złożyć. Gotowy do pracy gryzoń ma mieć koniczny kształt, dzięki czemu będzie dobrze leżał w dłoni.

Musicie przyznać, że koncept ciekawy, a co najważniejsze użyteczny. Miejmy nadzieję, że projekt myszy nie zaginie w czeluściach zakurzonej szuflady, a samo urządzenie już wkrótce wejdzie do użytku.