Kolejne zdjęcie Nexusa 5 wyciekło do sieci

Do sieci wyciekło właśnie nowe zdjęcie, na którym zobaczyć można domniemanego Nexusa 5. O dziwo, fotografię dostarczył członek społeczności MacRumors, czyli strony internetowej, zajmującej się głównie produktami Apple.

Już na pierwszy rzut oka widać, że jest to dokładnie to samo urządzenie, które mieliśmy okazję oglądać przy innych okazjach. Smartfon jest ponoć nieco mniejszy niż LG G2, do którego jest porównywany. Przypomina natomiast bardzo tablet Nexus 7.

Źródła donoszą, że Nexus 5 zostanie wyposażony w 5-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Sercem smartfona ma być bardzo popularny ostatnimi czasy SoC Snapdrago 800 z czterordzeniowym procesorem taktowanym częstotliwością 2,3 GHz. Poza tym na pokładzie znajdą się 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci wewnętrznej i 8-megapikselowy aparat fotograficzny. Smartfon ma działać pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat.

Z benchmarków, które niedawno ujrzały światło dzienne, wynika, że Nexus 5 będzie nieco lepszy od LG G2 i porównywalny z iPhone’em 5S. Źródła wskazują jednak, że będzie gorszy od Samsunga Galaxy Note 3. Mowa tu zapewne o ekranie – phablet został wyposażony w wyświetlacz AMOLED, natomiast nowy Nexus ma posiadać zwykły panel LCD.

Więcej szczegółów poznamy, kiedy Google zdecyduje się zaprezentować smartfona oficjalnie, co według plotek miałoby nastąpić już w połowie października.

Źródło: VR-Zone