Kolejne nachalne reklamy pojawiają się w Windowsie 10

Gdyby Windows 10 był udostępniany za darmo, niektóre posunięcia Microsoftu można by było zrozumieć. Z racji tego, że oprogramowanie kosztuje jednak niemało, zupełnie niezrozumiałe jest forsowanie kolejnych reklam wyświetlanych w obrębie tego systemu. Reklamy pojawiły się właśnie w kolejnym miejscu.
Grupa użytkowników korzystających z najnowszej wersji domyślnego klienta poczty dla Windowsa 10 donosi, że w obrębie aplikacji pojawiły się reklamy. Treści te zachęcają użytkowników programu do pobrania i korzystania z pakietu biurowego Office 365. Zauważono, że reklamy wyświetlają się tylko osobom posiadającym konta pocztowe w domenach Outlook oraz Hotmail.windows 10 office adsNowych reklam Microsoftu w aplikacji poczty wyłączyć się niestety nie da. Te pojawiają się notorycznie w pobliżu często używanych przycisków w taki sposób, że w baner bardzo łatwo jest przypadkowo kliknąć. Na kontrowersyjną aplikację skarży się obecnie coraz większa liczba użytkowników serwisu Reddit.
Wcześniej, Microsoft ostrzegał użytkowników przeglądarki Google Chrome, że ta zużywa dużo energii, zachęcając przy tym do przesiadki na Microsoft Edge. Innym przykładem złej praktyki było reklamowanie aplikacji dostępnych w Sklepie Windows poprzez menu Start.
 

Źródło:Reddit