Karbonn Mobiles wchodzi do Polski – Android One już w sprzedaży

Firma Karbonn Mobiles powstała w kwietniu 2009 roku w Indiach, jako spółka joint venture Jaina Group i UTL Group (United Telelinks Limited). W krótkim czasie stała się jednym z liderów rynku nowych technologii w kraju, który wyróżnia się najdynamiczniejszym wskaźnikiem konsumpcji urządzeń mobilnych. Drogą do sukcesu okazało się zastosowanie zasady „value-for-money”, czyli oferowanie produktów o najlepszym stosunku ceny do jakości. To pozwoliło na dotarcie do klientów na ponad 92% obszaru Indii. Obecnie firma jest w trakcie procesu ekspansji w 65 krajach świata na 4 kontynentach, w tym Polsce.
Produkty Karbonn Mobiles pojawią się w Polsce w maju 2015 roku. Wyłącznym dystrybutorem i sprzedawcą nowoczesnych smartfonów jest jeden z największych sklepów internetowych w Polsce Agito.pl. W najbliższych dniach do sprzedaży trafi 12 modeli urządzeń w cenach od 279 do 509 złotych, w tym Karbonn Sparkle V, czyli jeden z pierwszych smartfonów Android One produkowanych przez Karbonn Mobiles we współpracy z Google.
Karbonn Sparkle V to kompaktowy smartfon wyposażony w 4,5–calowy pojemnościowy ekran dotykowy o rozdzielczości 480 x 854 pikseli, wykonany w technologii IPS. Czterordzeniowy procesor MTK6582 Cortex A7  o taktowaniu 1,3 GHz oraz 1 GB pamięci RAM zapewnią niezbędne minimum komfortu płynnej pracy urządzenia. Dodatkowo 4 GB pamięci wewnętrznej można bez problemu rozszerzyć za pomocą karty micro SD do 32 GB.Sparkle V obsługuje dwie karty micoSIM. Smartfon posiada tylną kamerę o rozdzielczości 5 Mpix z Auto Focusem i LEDową lampą błyskową oraz przedni 2-megapikselowy aparat, który sprawdzi się przy prowadzeniu rozmów wideo, czy wideokonferencji. Wyjmowana bateria o pojemności 1700mAh oferuje czas czuwania do nawet 160 godzin oraz do 8 godzin w trybie rozmowy.
Sparkle V działa na systemie operacyjnym Android 4.4. KitKat z aktualizacją do Android 5.1 Lollipop. Cena Karbon Sparkle V w Agito.pl to 399 zł. Tym samy smartfon w Polsce jest zdecydowanie tańszy niż w innych krajach europejskich.
„Decyzja o podjęciu współpracy z Karbonn Mobiles to działanie, które ma na celu dostarczenie polskim konsumentom solidnie wykonanych smartfonów z dobrymi parametrami w niezbyt wygórowanej cenie. Mamy nadzieję, iż klienci docenią zwłaszcza pierwszy w Polsce model projektu Android One cechujący się dodatkowo dobrą optymalizacją oraz szybkimi aktualizacjami dostarczanymi przez Google’a. Nie bez znaczenia jest także wyłączność na sprzedaż urządzeń w Polsce będąca konsekwencja szybkiego i bardzo intensywnego rozwoju naszego sklepu oraz jego rosnącej roli na rynku e-commerce.” – powiedział Karol Dudij, Dyrektor Handlowy Agito.pl

Źródło: inf. prasowa