Już niebawem sprawdzimy w internecie liczbę punktów karnych

1 kwietnia ma ruszyć rządowy serwis, który umożliwi kierowcom sprawdzenie przez internet, ile mają punktów karnych na swoim koncie.
Do tej pory, gdy chcieliśmy zasięgnąć informacji tego typu, musieliśmy odwiedzić komisariat. Nowy serwis umożliwi kierowcom kontrolowanie liczby punktów bez wychodzenia z domu. To niezła przesłanka ku temu, by wreszcie polubić się z funkcjonariuszami.
Punkty karne zdają się straszyć kierowców bardziej niż kary finansowe – są bowiem w stanie doprowadzić do utraty prawa jazdy przez kierowcę. Z tego powodu wielu nieostrożnych uczestników ruchu drogowego zapewne ucieszy informacja, że zyskają łatwy dostęp do tej ważnej informacji.
Radiowóz
Aby ostudzić ten zapał, warto wspomnieć, że nie każdy będzie miał dostęp do tej opcji – do zalogowania się w serwisie konieczne jest posiadanie eGO, czyli profilu zaufanego. Aktualnie taki status posiada około 700 tysięcy Polaków. Jest to, nawiasem mówiąc, dobry sposób na promocję tej usługi.
Aktualnie limit punktów karnych wynosi 20 dla osób, które posiadają prawo jazdy krócej niż rok i 24 dla kierowców, którzy jeżdżą od dłuższego czasu. Po przekroczeniu tego limitu osobie odbierane jest prawo jazdy.
Obecnie trwają również prace nad projektem, który ma umożliwić kierowcom zapłacenie mandatu przy policjancie, za pomocą karty płatniczej. Aktualnie w ten sposób sprawę załatwić mogą u nas jedynie obcokrajowcy.

źródło:Benchmark.pl