Instagram ma już 400 milionów użytkowników

W grudniu zeszłego roku Instagram ogłosił swego rodzaju kamień milowy, kiedy ujawnił, że serwis osiągnął 300 milionów użytkowników. Wygląda na to, że prawie rok później liczba ta wzrosła skokowo i przekształciła się w imponujące 400 milionów. Mimo, że w żaden sposób nie dorównuje liczbie użytkowników Facebooka, wciąż robi wrażenie.
Zgodnie z niektórymi danymi ujawnionymi przez Instagrama, 75% jego społeczności pochodzi z obszarów innych niż Stany Zjednoczone, co oznacza, że jedną czwartą użytkowników serwisu stanowią sami Amerykanie. Poza tym, Brazylia, Japonia i Indonezja są jednymi z najpopularniejszych państw, które zasilają populację Instagrama.
„Gdy Instagram został uruchomiony, prawie pięć lat temu, 400 milionów wydawało się odległym marzeniem. Teraz kontynuujemy wdrażanie innowacji, pomagając Wam w doświadczaniu świata poprzez fotografie oraz łącząc z innymi przez wspólne pasje.” – piszą twórcy Instagrama. Biorąc pod uwagę obecną liczbę użytkowników i czas, w jakim serwis zdołał ją osiągnąć, jesteśmy ciekawi, jakie numery Instagram przedstawi w przyszłym roku.
Instagram
Ciekawa pozostaje kwestia stałego problemu Instagrama – nieautentycznych kont i spambotów, których liczba jeszcze niedawno wynosiła około 20 milionów. Nie wiadomo, czy w swoim ogłoszeniu serwis uwzględnił ten aspekt, czy też nie.
Wcześniej w tym miesiącu, Instagram zapowiedział, że reklamy pojawią się w aplikacjach użytkowników na całym świecie. W ten sposób, Mark Zuckerberg, który w 2012 roku nabył serwis za około 1 miliard dolarów, pragnie go spieniężyć.

Źródło: Instagram