Huawei Ascend Mate – znamy cenę największego tabletofonu na rynku!

Tegoroczne, odbywające się w Las Vegas targi CES przyniosły masę mniej lub bardziej interesujących produktów. Z grona zaprezentowanego sprzętu mocno wyróżniał się jednak nowy produkt HuaweiAscend Mate – znany także jako największy tabletofon na rynku (firma pokazała również Ascend D2 z ekranem Full HD i Ascend W1 z Windows Phone 8). Niestety, poznaliśmy tylko jego specyfikację techniczną, cena bowiem pozostawała niewiadomą. Aż do teraz.
Jak donoszą zagraniczne serwisy, 6,1-calowy Ascend Mate jest już dostępny w przedsprzedaży w jednym z chińskich sklepów internetowych. Oferujące pokaźny ekran i niezłą specyfikację techniczną urządzenie wyceniono na 575 dolarów. Cóż, kwota niemała, jednak sprzęt wydaje się wart nawet tak dużego uszczuplenia zawartości portfela (chociaż to akurat pojęcie względne).
Na dzień dzisiejszy Ascend Mate wydaje się największym dostępnym na rynku smartfonem. Sprzęt wyposażono w 6,1-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, czterordzeniowy procesor taktowany zegarem 1,5 GHz i 2 GB RAM-u. Dalsze parametry słuchawki obejmują 8-megapikselowy aparat z tyłu, 32 GB pamięci wewnętrznej, baterię 4050 mAh i Androida Jelly Bean.

Urządzenie można sprowadzić do polski, jednak w tym wypadku za przesyłkę zapłacimy od 23 do 38 dolarów. Obdarzone większą cierpliwością osoby mogą jednak poczekać, bowiem Ascend Mate powinien i za jakiś czas do naszych sklepów zawitać.

Źródło: gsmarena,