Huawei Activa 4G – budżetowy smartfon z LTE. Czas na rewolucję?

LTE wydaje się być przełomem w dziedzinie mobilnego internetu. I choć ta technologia w Polsce dopiero raczkuje, to nie sposób nie dostrzec drzemiącego w niej potencjału. Wystarczy, że wspomnę tylko o prędkości pobierania danych równej 100 Mb/s, wysyłania 50 Mb/s i zmniejszeniu opóźnienia przesyłu danych. Jednym słowem – standardy 3G mogą się schować. Sytuację tę dostrzegają także producenci telefonów komórkowych, coraz częściej wypuszczając swoje urządzenia obsługujące LTE.
O ile jednak smartfony 4G mogą kojarzyć się nam z dość drogimi modelami, o tyle na przekór tej logice postanowił wyjść Huawei – chiński koncern wypuszcza właśnie budżetową słuchawkę z modułem LTE.

Sprzedażą Huawei Activa 4G zajmuje się firma MetroPCS. Główną kartą przetargową smartfona ma być właśnie wspomniany powyżej moduł oraz niska cena, wynosząca zaledwie 149 dolarów. Niestety, zawodzi trochę specyfikacja techniczna urządzenia: procesor 800 MHz (oczywiście jednordzeniowy), 3,5-calowy wyświetlacz HVGA o rozdzielczości 480 x 320 pikseli, aparat 5 Mpix (z przodu jest kamerka VGA) oraz… 151 MB pamięci wewnętrznej (na szczęście możemy ją rozszerzyć o karty SD). Nie zabrakło także WiFi i Androida, szkoda tylko że nie jest to Ice Cream Sandwich, a przestarzała już wersja 2.3 Gingerbread. Szału może nie ma, ale skoro ma to być budżetowy smartfon…
Im bardziej internet LTE będzie się popularyzował na świecie, tym więcej producenci wypuszczą tego typu słuchawek. Jednak na oglądanie filmów Full HD online na ekranie naszego telefonu trzeba będzie poczekać – w Polsce na rozbudowę sieci potrzeba jeszcze trochę czasu.

Źródło: Androidauthority,