HTC Windows Phone 8X i 8S! Nowe Lumie nie będą miały łatwego życia?

Czekaliśmy, czekaliśmy i… się doczekaliśmy. W końcu mamy pierwsze wieści z planowanej na 19 września konferencji HTC. Zagraniczne portale już teraz donoszą o dwóch nowych słuchawkach tajwańskiego producenta, działających na OS Microsoftu – Windows Phone 8. Czy modele Windows Phone 8X i Windows Phone 8S spełnią nasze oczekiwania?
Najmocniejszym modelem z nowej rodziny ma być Windows Phone 8X. HTC wyposażyło smartfona w 4,3-calowy ekran Super LCD 2 o rozdzielczości 1280 x768 pikseli (Gorilla Glass 2), dwurdzeniowy procesor Qualcomm S4 taktowany zegarem 1,5 GHz oraz 1 GB RAM-u. Wszyscy użytkownicy otrzymają także 16 GB pamięci wewnętrznej, aparat 8 Mpix oraz baterię o pojemności 1800 mAh.

Osobny akapit należy się zarówno aparatowi, jak i wideokamerce zamontowanej w urządzeniu. HTC po raz pierwszy zdecydowało się bowiem na zastosowanie przedniego obiektywu z matrycą 2.1 Mpix oraz przesłoną f/2.0. Co ciekawe, kamerka umożliwia nie tylko bardzo szerokie kąty widzenia (88 stopni), ale również rejestrowanie obrazu w 1080p.  Tylny aparat został zaś wyposażony w 8-megapikselową matrycę CMOS z podświetleniem BSI, co powinno poprawić jakość zdjęć przy słabym oświetleniu. Nie zabraknie również fizycznego spustu migawki.
Windows Phone 8S to taki „młodszy brat” omawianego wcześniej urządzenia. Smartfon wykorzystuje 4-calowy ekran Super LCD o rozdzielczości 800×480 pikseli (Gorilla Glass), dwurdzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz oraz 512 MB pamięci RAM. Na pokładzie znajdziemy również 4 GB pamięci wewnętrznej (rozszerzalnej o karty microSD) i 5-megapikselowy aparat.

Smartfony HTC Windows Phone 8X i Windows Phone 8S do sprzedaży trafią w listopadzie w ponad 150 krajach u ponad 50 operatorów. Co ciekawe, obie słuchawki mają oferować różne wersje kolorystyczne. Niestety, cena pozostaje nieznana.

Źródło: gsmarena,