Google Chrome ze wsparciem dla padów i nie tylko

Przeglądarka internetowa Google Chrome zdobywa sobie nowych użytkowników każdego dnia. Przeglądarka zawdzięcza swoją niezwyką popularność nie tylko intuicyjności interfejsu, ale także ilości oferowanych możliwości. Wedle zapowiedzi Google kolejne wersje Chrome’a mają sprawić, że nasze życie będzie jeszcze łatwiejsze.
W trakcie konferencji Develop Liverpool Paul Kinlan, przedstawiciel Google, zapowiedział, że wersja przeglądarki, która pojawi się w pierwszym kwartale przyszłego roku będzie oferować wsparcie dla padów, kamer internetowych oraz mikrofonów, które nie będa wymagały już instalacji specjalnych pluginów. Również dostęp do serwisów OnLive czy GaiKai ma być znacznie ułatwiony.
Co więcej, Google ma zamiar wprowadzić także aplikację WebRTC, która umożliwi prowadzenie wideorozmów bezpośrednio z poziomu przeglądarki. Pojawi się także wsparcie dla akcelerowanej grafiki WebGL.
Paul Kinlan poinformował również, że kolejne aktualizacje mają pojawiać się znacznie częściej niż dotychczas, bo co jakieś sześć tygodni.
Trzeba przyznać, że Google szykuje dla nas wiele zmian, które w znacznym stopniu mogą wpłynąć na jeszcze większy wzrost popularności Chrome’a.

Źródło: www.engadget.com