Gartner: W ciągu 5 lat 65% wszystkich przedsiębiorstw zacznie używać urządzeń mobilnych do zarządzania

Era komputerów została zakończona. Pracownicy są coraz bardziej mobilni, gdziekolwiek są szukają możliwości kontaktu, jeśli praca jest do zrobienia. Wygoda, wydajność i zyski, które przynoszą urządzenia przenośne są zbyt kuszące dla większości firm i ich pracowników.” powiedział Phil Redman, wiceprezes do spraw badań w firmie Gartner. Czy rzeczywiście, nic już nie zatrzyma mobilnej fali?
Gartner przewiduje, że do 2017 roku około 90% przedsiębiorstw będzie mieć dwa lub więcej urządzeń mobilnych, a 65% będzie używało ich do zarządzania. Już dziś wiele firm korzysta z tabletów, z których korzysta się np. do sprawdzania poczty elektronicznej i zarządzania informacjami osobistymi. Użytkownicy domagają się większej liczby aplikacji dla przedsiębiorstw, które mogą być obsługiwane na tabletach – znaczy to, że przedsiębiorstwa coraz częściej ulegają modzie na urządzenia mobilne.
Zastanawiać mogą tylko rozwiązania czysto techniczne. Jakie systemy okażą się najbardziej przyjazne firmom, kto zawojuje rynek? Jak na razie bardzo popularny jest Apple iOS, który oferuje wiele rozbudowanych aplikacji biurowych.
Niewątpliwie urządzenia mobilne, takie jak smartfony czy tablety podbiły nasze serca. Pracować możemy właściwie wszędzie. Warto jednak zastanowić się, czy „mobilni pracownicy” nie będą ograniczani? Z jednej strony technologia daje nam wolność, z drugiej pozwala na przypięcie niewidzialnej smyczy przez pracodawcę. Jak z tego skorzystamy, zależy od nas samych.

Źródło: CRN Network