Galaxy Note II powtarza sukces poprzednika

Pierwszy Samsung Galaxy Note okazał się hitem w portfolio południowokoreańskiego producenta. Urządzenie stanowiło bowiem świetne połączenie tabletu i smartfona, oferując przy tym bardzo dobrą specyfikację techniczną – nic dziwnego, że sprzęt rozszedł się w ponad 10 milionach egzemplarzy. A jak sprawa wygląda z najnowszą edycją tabletofonu Samsunga?
Ambitny plan Koreańczyków zakłada sprzedaż 20 milionów sztuk Galaxy Note’a II na całym świecie (w ciągu roku). Pomysł śmiały, ale i jak najbardziej możliwy do realizacji – tabletofon, w ciągu 30 dni od wypuszczenia do sklepów, znalazł bowiem ponad 3 miliony nabywców. Jest to oczywiście bardzo dobra sprzedaż, chociaż ciężko porównać ją do np. popularności modelu SIII, który w 100 dni zakupiło aż… 20 milionów osób! Za sprzedaż Galaxy Note II trzymamy jednak kciuki.

Model Galaxy Note II to obecnie największy na rynku smartfon z systemem operacyjnym Android – za jakiś czas powinno to jednak ulec zmianie, ponieważ, według plotek, większe tabletofony szykują już konkurencyjne marki. Na korzyść urządzenia przemawia jednak nie tylko 5,5-calowy ekran, ale również wydajne podzespoły w postaci czterordzeniowego procesora Exynos, układu graficznego Mali-400MP oraz 2 GB pamięci RAM.

Źródło: Samsung,