Dwa flagowe smartwatche Google i Android Wear 2.0 w 2017 roku

Dowiedzieliśmy się, że na samym początku 2017 roku w sprzedaży pojawią się dwa nowe smartwatche premium, stworzone na zlecenie Google. Wiemy, że urządzenia nie będą wchodziły w skład linii urządzeń Pixel, ani także nie będą nosiły na sobie logo Google. Równolegle zadebiutuje nowa wersja systemu dla inteligentnych zegarków – Android Wear 2.0.
Co ciekawe, Android Wear 2.0 nie pojawi się wyłącznie na nowych smartwatchach. Google zapowiedziało, że stosowną aktualizację otrzymają niemal wszystkie najpopularniejsze smartwatche od czołowych producentów. Wśród nich znajdziemy modele takie jak:
Moto 360 Gen 2
Moto 360 Sport
LG Watch Urbane 2nd Edition LTE
LG Watch Urbane
LG G Watch R
Polar M600
Casio Smart Outdoor Watch
Nixon Mission
Tag Heuer Connected
Fossil Q Wander
Fossil Q Marshal
Fossil Q Founder
Michael Kors Access Bradshaw Smartwatch
Michael Kors Access Dylan Smartwatch
Huawei Watch
Huawei Watch Ladies
Asus ZenWatch 2
Asus ZenWatch 3

Całkiem sporo, prawda? Niestety, łatki udostępniane będą przez szczególnych producentów „na przestrzeni całego roku”. Wiemy wszyscy doskonale co to oznacza.
Android Wear 2.0 wniesie spory powiew świeżości za sprawą funkcji Google Assistant oraz Android Pay. Co ciekawe, obie funkcje będą dostępne także dla osób, które zdecydują się na połączenie zegarka ze smartfonem wyposażonym w system operacyjny iOS.
Czy Google uda się w ogóle dogonić w kwestii sprzedaży smartwatchy Apple? Trudno powiedzieć, ale nie wydaje się to prawdopodobne. Zegarki Apple Watch sprzedają się świetnie i obecnie w zasadzie nie mają żadnej konkurencji, a już na pewno nie ze strony Android Wear. W czele stawki znajduje się także Samsung z zegarkami Gear S, jednakże te nie korzystają z mobilnego systemu od Google.
 

Źródło:The Verge