Czas na rewanż – Zynga pozywa Electronic Arts

Na początku zeszłego miesiąca Electronic Arts pozwało Zyngę o naruszenie praw autorskich. Teraz przyszedł czas na rewanż – Zynga pozwała Electronic Arts o antykonkurencyjne i bezprawne praktyki biznesowe.
Producent gier społecznościowych opublikował oficjalne oświadczenie, w którym czytamy:

„Dziś odpowiadamy na roszczenia EA, które naszym zdaniem są całkowicie bezpodstawne (…) Ponadto pozywamy EA, ponieważ wierzymy, że stosuje antykonkurencyjne i bezprawne praktyki biznesowe (…) Nie możemy doczekać się już chwili, w której będziemy mogli ponownie skupić się na staraniach o zadowolenie naszych graczy”.

W pozwie Zynga zaprzecza zarzutom Electronic Arts, a także podkreśla, że firma nie ma prawa uważać się za twórcę pierwszej gry społecznościowej. Ponadto zaznacza, że to The Sims Social jest podobne do YoVille, które zostało wydane trzy lata wcześniej niż gra EA i jest pierwszą grą z serii „-Ville”.
Co więcej, Zynga oskarża Electronic Arts o nielegalne uniemożliwianie jej zatrudniania pracowników firmy poprzez grożenie im procesami sądowymi i zastraszanie ich. Zgodnie z prawem stanu Kalifornia firma nie może zabronić pracownikowi zatrudniania się u konkurencji.
Electronic Arts nie skomentowało jeszcze całej sprawy. Wszystko wskazuje jednak na to, że gotuje się kolejna „wojna patentowa”.

Źródło: Cnet