Chińczycy już oferuję aktualizaję do Windows 9!

O pracach Microsoftu nad Windowsem 9 wiemy już od dawna. Wszystko za sprawąogłoszenia, które gigant z Redmond zamieścił w Internecie. Pisało w nim wyraźnie, że firma poszukuje osób do prac nad najnowszą wersją swojego systemu operacyjnego oznaczoną literką „9”. Oficjalnie na temat OS nie udzielono jednak jeszcze żadnych informacji, data premiery wydaje się dość odległym terminem, a oprogramowanie znamy jedynie z przecieków i plotek.

Odległy to jednak pojęcie względne, szczególnie w Chinach. Jak pisze zagraniczna prasa, jeden z miejscowych portali, oferujących możliwość zakupu Windows 8, dorzuca również… bezpłatną aktualizację do Windows 9!

Taką właśnie możliwość oferuje chiński Purcell School Pioneer. Za zakup odpowiedniej subskrypcji można bowiem otrzymać nie tylko najnowszą wersję „okienek” Microsoftu, ale również gwarancję przyszłego update’a do wersji oznaczonej numerem 9. Oczywiście aktualizacja będzie możliwa dopiero wtedy, gdy Windows 9 oficjalnie zadebiutuje już na rynku.

Jeśli oferta nie jest „szwindlem”, a raczej nie jest (Purcell School Pioneer i Microsoft już od jakiegoś czasu aktywnie ze sobą współpracują), to wszystko wskazuje na to, że w Redmond prace nad nowym Windowsem faktycznie idą już pełną parą.

Źródło: Neowin,