Carrie Fisher jednak 'wystąpi’ w kolejnych Gwiezdnych Wojnach

Lucasfilm ogłosił, że 1 sierpnia ruszy produkcja IX Epizodu Gwiezdnych Wojen. Przy okazji zapowiedziano również, że w filmie zobaczymy niespodziewaną osobę. Tak, Carrie Fisher powróci jako Leia, za sprawą materiałów zarejestrowanych podczas pracy nad Przebudzeniem Mocy.
W zeszłym roku pojawiły się pogłoski o tym, że Lucasfilm być może wykorzysta dotychczasowe nagrania z udziałem aktorki, ale producentka Kathleen Kennedy zdementowała plotki, twierdząc, że Leia nie pojawi się w następnym filmie. Wszystko to miało jednak miejsce zanim wiedzieliśmy, że J.J. Abrams powróci do pracy nad serią jako reżyser Epizodu IX, zastępując Colina Trevorrowa, oraz osoba, która wraz z Chrisem Terrio zmodyfikowała scenariusz obrazu.
„Desperacko kochaliśmy Carrie Fisher.”, powiedział Abrams. „Chcieliśmy uniknąć zakończenia sagi Skywalkerów bez niej. Nigdy nie zamierzaliśmy znaleźć na jej miejsce nowej aktorki, ani użyć CGI do jej odtworzenia. Dzięki błogosławieństwu jej córki, Billie, znaleźliśmy sposób na uhonorowanie spuścizny Carrie oraz jej roli jako Leia w Epizodzie IX poprzez wykorzystanie niewidzianych dotąd nagrań z Epiozodu VII.”Disney potwierdził także, że w Epizodzie IX wystąpi Mark Hamill, a dodatkowo Billy Dee Williams powróci jako Lando Calrissian. W Solo w tę postać wcielił się Donald Glover, który skradł serca fanów sagi.Star Wars
IX Epizod Gwiezdnych Wojen ma zadebiutować w kinach w grudniu 2019 roku. Ciekawe, jaki film otrzyma podtytuł. Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę doczekać się jego pierwszego zwiastuna.

Źródło:Lucasfilm