Canon pokaże kamerę lepszą niż Full HD?

Pamiętacie kamerę C300, o której w listopadzie pisałKrzysztof? Ten zaprezentowany przez Canona w ubiegłym roku sprzęt stanowi marzenie niejednego kamerzysty. Dużo wskazuje na to, że już wkrótce poznamy kolejne profesjonalne urządzenia, ponieważ Canon rozsyła zaproszenia na event, który ma odbyć się 15 kwietnia w Las Vegas. Warto zauważyć, że szata graficzna jest identyczna z tą, którą mogliśmy podziwiać podczas Cinema EOS w listopadzie. Dodatkowo na zaproszeniu widnieje tylko napis The story continues, czyli „historia toczy się dalej”.
Co ujrzymy 15 kwietnia? Najprawdopodobniej chodzi o jakąś kamerę z serii Cinema EOS. Canon przez cały ostatni kwartał 2011 roku dawał nam do zrozumienia, że przygotowuje urządzenie, które będzie opierać się na body klasycznej profesjonalnej lustrzanki, podobnie jak C300, lecz będzie pozwalać na kręcenie filmów w jakości 4K, czego niestety zaprezentowana w listopadzie kamera nie potrafi.
Standard 4K jest używany obecnie głównie przez grafików, ale w planach jest używanie go także filmach. Wymaga to oczywiście odpowiedniego przystosowania odbiorników telewizyjnych, ponieważ współczesne nie są w stanie obsłużyć rozdzielczości 4096 x 3112 lub 4096 x 2160. 4K najprawdopodobniej zastąpi częściowo wysłużone już Full HD.
Wracając do urządzenia Canona, mówi się, że będzie to jakaś wariacja C300, lecz wzbogacona o lepszy sensor. Koncern planuje wkroczyć na rynek kamer profesjonalnych, oferując mniejsze, tańsze i łatwiejsze w obsłudze kamery takie jak C300, dysponujące jednak możliwościami przekraczającymi dzisiaj używane przy kręceniu filmów.

Źródło: electronista