Boeing tworzy drona, który dostarczy spyware’y za pomocą WiFi

Z ujawnionych danych wynika, że obie firmy pracują nad realizacją specjalnego projektu. Celem jest stworzenie specjalnego drona, mogącego rozsyłać złośliwe szpiegowskie oprogramowanie – spyware.
W planach jasno zaznaczono, że chodzi o stworzenie urządzenia, które zainfekuje komputery, smartfony i inne niezabezpieczone gadżety z powietrza. Dodatkowo, deweloperzy mieli opracować gadżet, który ma być małych rozmiarów i musi być możliwy jego transport przy użyciu drona. To właśnie przy pomocy tego gadżetu oprogramowanie spyware miałoby być rozsyłane.
Dalej z informacji, które zostały ujawnione możemy wyczytać, że plany były we wczesnej fazie opracowywania, jednak twórcy projektu wróżyli mu sukces. Nieznany jest jednak klient, dla którego miałoby zostać wykonane owe urządzenie. Oprócz tego dziennikarze znaleźli w dokumentacji, która wypłynęła po ataku na Hacking Team, że zespół ten pracował nad aplikacją spyware omijającą restrykcję Google Play.
Najgorsze z tego wszystkiego jest jak mało świadomi jesteśmy wobec niebezpieczeństw jakie płyną z sieci, pozostaje więc zadać sobie pytanie czy kolejną granicą dla hakerów jest przestrzeń nad naszymi głowami?

Źródło: WikiLeaks, BusinessInsider