Barnes & Noble Nook HD i Nook HD+ już w sprzedaży

Wyczekiwane przez wielu, choć raczej mniej popularne u nas w Polsce tablety w końcu trafiły do sprzedaży. Oczywiście, mowa o urządzeniach marki Barnes & Noble, czyli Nook HD i Nook HD+. Sprzęt przy niskiej cenie wyróżnia się naprawdę dobrą specyfikacją techniczną, chociaż nie zabrakło również kilku mankamentów – m.in brak dostępu do Google Play. Warto również zauważyć, że na dzień dzisiejszy Nexus 7 wydaje się lepszym wyborem, jeśli jednak z jakiegoś powodu nie przepadacie za sprzętem od Asusa, to nowe produkty Barnes & Noble mogę polecić wam w ciemno.
Pierwszy z nowej rodziny tabletów – Nook HD – to propozycja dla osób z nieco mniejszym budżetem, jednak wciąż oczekujący w miarę dobrych rozwiązań technicznych. Urządzenie wyposażono w 7-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 900 pikseli, dwurdzeniowy procesor TI OMAP 4470 taktowany zegarem 1,3 GHz, 1GB pamięci RAM oraz czytnik kart microSD. Na pokładzie nie zabraknie również baterii o pojemności 4050 mAh, bluetooth i WiFi. Cena? Wersja 8 GB kosztuje 159 funtów, zaś 16 GB 189 funtów.

Teraz pora na starszego z braci. Przy 9-calowej przekątnej ekranu Nook HD+ wyróżnia się rozdzielczością 1920 x 1280 pikseli, dwurdzeniowym procesorem TI OMAP 4470 o taktowaniu 1,5 GHz oraz, podobnie jak poprzedni model, 1 GB pamięci RAM. Całości dopełnia 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, czytnik kart microSD, bluetooth, WiFi i akumulator 6000 mAh. Tablet kosztuje 229 lub 269 funtów, zależnie od wersji.

Oba urządzenia pracują pod kontrolą zmodyfikowanego Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, uniemożliwiającego dostęp do Google Play. Wszyscy nabywcy w zamian za to będą mogli jednak skorzystać z serwisu Barnes & Noble. Nook HD i Nook HD+ póki co dostępne są tylko na oficjalnej stronie producenta oraz w sklepach w Wielkiej Brytanii.

Źródło: Barnes & Noble,