Amazon udostępnia za darmo nowy silnik gier – Lumberyard

Lumberyard to nowy silnik gier zaprezentowany przez firmę Amazon w dniu wczorajszym. To potężne oprogramowanie jest kolejnym krokiem znanej firmy w nowej dla niej branży, a więc sektora gier komputerowych. Amazon najwidoczniej chciał wkroczyć pomiędzy konkurentów z przytupem, ponieważ Lumberyard zostanie udostępniony wszystkim twórcom gier komputerowych za darmo.
Nowy silnik należący do Amazona opiera się o inna znana technologię – silnik CryEngine bardzo znanej firmy Crytek (twórców nagradzanej serii gier Crysis). W silniku Amazona zastosowano pełną integrację usług Amazon Web Services (AWS), co pozwoli firmie zarabiać na udostępnionym oprogramowaniu. Ponadto, w kodzie silnika zaimplementowano także wsparcie dla serwisu Twitch.tv, co będzie z pewnością sporym udogodnieniem w trakcie tworzenia możliwości stremowania poczynań w grze. Ten krok pozwoli także na obsługę każdej produkcji poprzez czat w popularnym trybie Twitch Plays.Kolejną ważna technologią udostępnioną przez Amazona jest GameLift. Oparta na AWS usługa będzie odpowiadała za realizację wieloosobowego trybu gry w każdej produkcji. Technologia ta została oparta na kodzie stworzonym przez firmę Double Helix, która jakiś czas temu stała się częścią firmy Amazon. Zastosowanie silnika Lumberyard będzie wymagało użycia Gamelift w momencie, gdy twórcy będą chcieli stworzyć tryb gry wieloosobowej. To także będzie źródłem zarobku dla Amazona.
Nowy silnik Amazona ma pozwolić na tworzenie produkcji na komputery PC, a także konsole PlayStation 4 i Xbox One. Oprogramowanie będzie oczywiście z czasem aktualizowane, a za niedługo twórcy mają wprowadzić możliwość tworzenia gier na urządzenia mobilne, a także wsparcie dla technologii VR.

Silnik Lumberyard prezentuje się bardzo interesująco i zdecydowanie może namieszać na rynku darmowych silników. Może być to jedno z najlepszych narzędzi do tworzenia produkcji na różne platformy, co z pewnością zostanie zauważone rzez wielu deweloperów. Pełny opis możliwości silnika Lumberyard znajdzieciepod tym adresem.

Źródło:vg247.com