Amazon Appstore – konkurent Google Play

W tej chwili Google kontroluje większość zakupionych na jego system aplikacji. Sklep Play jest miejscem, gdzie każdy posiadacz Androida udaje się, gdy chce pobrać coś nowego. Być może niedługo będziemy mieli wybór. Wielkimi krokami nadchodzi konkurencyjny sklep z aplikacjami. Czas na Amazon Appstore, co dziwne, również w Polsce.
Nowy sklepik będzie dostępny dla każdego urządzenia zarządzanego przez system Android w ponad 200 krajach. Aby go zdobyć wystarczy z oficjalnej strony pobrać darmową instalkę. Dla nas Polaków jedynym problemem będzie system płatności. Prawdopodobnie nie pojawią się złotówki, więc pozostanie nam euro. Sytuacja znana z Apple Appstore, gdzie również nie ma polskiej waluty.

Nie wiadomo kiedy Amazon zamierza zadebiutować, oraz czy na całym świecie pojawi się w tym samym czasie. Przewidywany termin to jesień, ale na ten moment wszystko może się jeszcze zmienić. W sklepie będą dostępne gry i aplikacje, nie wspomniano nic o książkach, które są przecież specjalnością Amazonu. Być może, jeśli pomysł okaże się strzałem w dziesiątkę, zobaczymy tam również inne treści.
Osobiście cieszę się, że Google Play zdobędzie konkurenta. Może doprowadzić to do rywalizacji, a przez to obniżenia cen i lepszego podejścia do klienta. Dla nas same plusy, a gigant z Mountain View ma problem. Jestem ciekawy co zrobi, aby wygrać z Amazonem.

Źródło: amazon.com