Adroidland: pierwszy na świecie „androidowy” sklep

Tablety i smartfony działające pod kontrolą systemu operacyjnego Android cieszą się ogromną popularnością wśród użytkowników urządzeń mobilnych na całym świecie. Do tej pory jednak próżno było szukać firmowego, „androidowego” sklepu, którego oferta skupiona by była tylko i wyłącznie na tym jednym systemie, aplikacjach mu dedykowanych oraz korzystających z niego urządzeniach.
Australijska Telstra Corporation w porozumieniu z Google otworzyła właśnie pierwszy na świecie „androidowy” sklep, którego nazwa brzmi Androidland. Co ma on do zaoferowania swoim klientom? Będą oni mogli nie tylko własnoręcznie przetestować „androidowe” tablety i smartfony, ale także serwisy i aplikacje dedykowane wspomnianym urządzeniom przenośnym. Nic też nie będzie stało jednak na przeszkodzie, aby zagrać w Angry Birds na dużym ekranie czy stworzyć własnego androidowego avatara.
Wielkim atutem sklepu jest to, że jego personel został specjalnie przeszkolony przez Google, aby móc dostarczyć klientom maksimum informacji, a także doradzić przy wyborze tabletu, smartfona czy aplikacji, które mogą okazać się dla nas przydatne w codziennym życiu.
Na chwilę obecną nie wiemy czy podobne sklepy pojawią się także w innych krajach, ale możemy być pewni, że jeżeli Androidland odniesie sukces, to Google nie będzie długo się zastanawiać. Poniżej możecie obejrzeć krótki film, na którym zaprezentowano Androidland. Trzeba przyznać, że sklep przykuwa wzrok!

Źródło: www.ubergizmo.com