Acer Iconia Smart z 4,8-calowym wyświetlaczem

Rodzina Iconia firmy Acer kojarzy się głównie z tabletem Iconia Tab A100, który niedawno trafił do sprzedaży. Jednak producent postanowił rozszerzyć ofertę i w połowie września do europejskich sklepów i operatorów trafi nowy smartfon – Iconia Smart.
Zaprezentowany w połowie lutego gadżet ma imponujący ekran dotykowy o przekątnej 4,8 cala o rozdzielczości 1024 x 480. Zapewne będzie to AMOLED, w przeciwnym razie Acer będzie musiał dołączać elektrownię atomową, żeby zasilić to cudo J. Sercem smartfona będzie procesor Qualcomm Snapdragon o taktowaniu 1 GHz. Z tyłu znajdziemy aparat fotograficzny o rozdzielczości 8 megapikseli. Z przodu zrezygnowano z kamerki VGA na rzecz dwóch megapikseli.
Także fani wszechobecnego Internetu będą zadowoleni – oprócz WiFi w standardzie n, na wyposażeniu znajdzie się także moduł HSDPA 14,4 MB/s. Z gadżetów uświadczymy także akcelerometru i żyroskopu – przydatne w przypadku oprogramowania do treningu sportowego. Całością będzie zawiadywał Android 2.3 Gingerbread. Chętni będą musieli wysupłać z portfela około 2000 zł (500 euro). Oczywiście w przypadku umowy abonamentowej ceny będą odpowiednio niższe.