ZOTAC prezentuje niskoprofilowe karty GeForce GTX 1050 i 1050 Ti

ZOTAC GeForce GTX 1050 Low Profile i ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Low Profile to karty o niezwykle kompaktowych rozmiarach dostosowanych do rozwiązań Mini-ITX / Micro ATX, które sprawdzą się także wszędzie tam gdzie nie zmieszczą się standardowych rozmiarów karty graficzne.

Dzięki niewielkim rozmiarom, zaledwie 160 x 111.15 x 34 mm, stały się jednymi z najmniejszych kart graficznych, opartych na architekturze NVIDIA Pascal. Doskonałą skuteczność chłodzenia oraz niski poziom hałasu, nowe modele zawdzięczają zastosowaniu niskoprofilowego, 2-slotowego chłodzenia, opartego na aluminiowym radiatorze z dwoma 40 mm wentylatorami.Niskoprofilowe modele 1050 i 1050 Ti zmieszczą się w 99% komputerów i są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich entuzjastów i użytkowników, którzy chcą zmodernizować swoje komputery o nową generację graficzną bez konieczności kosztownych zmian swoich dotychczasowych systemów. Karty nie wymagają podłączenia dodatkowego zasilania, cała niezbędna do pracy energia pobierana jest bezpośrednio ze slotu PCIe.

Kartom graficznym z serii ZOTAC GeForce GTX 1050 i GeForce GTX 1050 Ti towarzyszy narzędzie FireStorm, z nowym odświeżonym interfejsem i wieloma zaawansowanymi funkcjami, co czyni go jeszcze bardziej wygodnym w użyciu.

 

Źródło: Zotac