Wiedźmin Geralt z Rivii na znaczku pocztowym

Znaczek pocztowy przedstawiający bohatera gier komputerowych Wiedźmin oraz rzecz jasna powieści autorstwa Andrzeja Sapkowskiego – Geralta z Rivii, pojawi się w sprzedaży 16 września w nakładzie liczącym 180 000 sztuk. Z tej okazji zostanie wydana również koperta FDC.
Projekt znaczka i koperty FDC przygotowało CD Projekt, producent serii gier „Wiedźmin”, prawdziwego światowego hitu. Poczta Polska podkreśla, że wydanie znaczka z Geraltem z Rivii to nie tylko forma promocji współczesnej kultury, ale też wspieranie polskiego biznesu. „Wiedźmin 3” to nasz najlepszy produkt eksportowy.
Znaczek z Wiedźminem to jednak przede wszystkim ukłon w stronę fanów polskiej gry i serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Walor filatelistyczny z Geraltem dołączy do takich klasyków jak Mario czy Pac Man, które mają już swoje znaczki wydane przez poczty zagraniczne.Znaczek Geralt z Rivii wiedzminZnaczek z podobizną Geralta z Rivii sprzedawany będzie w cenie 6 złotych. Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 39,5 mm. Dostępny będzie w tzw. bloczku, czyli wpisany w większą całość obrazka: format bloku: 70 x 90 mm.
 

Źródło:Poczta Polska