Valve tworzy aż trzy rozbudowane tytuły pod VR

CEO Valve, Gabs Newell, podczas rozmowy z dziennikarzami w siedzibie firmy w Seattle zdradził, że Valve pracuje obecnie nad trzema rozbudowanymi grami, które tworzone są pod kątem gogli VR. Trzy gry? To oczywisty znak. Half-Life 3 confirmed! Ale mówiąc bardziej serio…
Do tej pory pod kątem gogli HTC Vive, ich producent, firma Valve, nie tworzyła nic przesadnie ambitnego. Ot krótkie mini gierki i dema technologiczne. Tym razem Valve opracowuje trzy tytuły, które zapewnić mają odpowiednio długi czas rozgrywki i poziom złożoności. Zbudowane zostaną w oparciu o silniki Unity oraz autorski silnik Valve Source 2.
Newell zapytany został przy okazji o celowość rozwijania gałęzi sprzętu VR przez Valve, w kontekście przeciętnych wyników sprzedaży gogli HTC Vive. Właściciel znanej w środowisku graczy firmy odpowiedział, że prace nad tego typu urządzeniami pozwalają usprawniać proces rozwoju nowoczesnych gier.
Niestety, nie wiemy kiedy nowe gry Valve miałyby mieć swoją premierę. Firma znana jest z tego, że uwielbia tworzyć latami, a daty premiery podaje się mediom na zasadzie „będzie, kiedy będzie”.
 

Źródło:Eurogamer