Twórcy PUBG wkrótce zbanują ponad 100 tysięcy graczy

Gra PlayerUnknown’s Battlegrounds w ciągu kilku ostatnich miesięcy stała się ogromnie popularna, ale nie oznacza to, że w tym czasie nie brakowało jej problemów. Tytuł ten miał bowiem spore kłopoty z wydajnością i optymalizacją. Kłopoty te z kolei odwracały uwagę jego twórców od oszustów, którzy w zasadzie mnożyli się jak króliki.
Na szczęście, od jakiegoś czasu twórcy PUBG znacznie bardziej skupiają się na walce z oszustami (czasem podejmując się stosunkowo radykalnych kroków – ostatnio chiński dystrybutor gry wraz z lokalną policją doprowadził do aresztowań 120 osób podejrzanych o tworzenie cheatów do produkcji), a w swoim ostatnim dzienniku deweloperskim jasno stwierdzili, że banowanie osób łamiących zasady rozgrywki nadal jest jednym z ich priorytetów.
Ostatnio zespół deweloperski przeanalizował dane z rozgrywek 10 milionów graczy, a w ten sposób odkrył ponad 100 tysięcy oszustów. Firma PUBG Corp zapewnia, że gracze Ci zostaną permanentnie zbanowani za jednym zamachem i utracą dostęp do serwerów gry. Chociaż liczba wykrytych oszustów jest duża, warto zaznaczyć że nadal stanowi ona mniej niż jeden procent wszystkich graczy PUBG.
Cóż, to z pewnością nie koniec walki z cheaterami w PUBG. W grach sieciowych zawsze znajdą się ludzie, którzy w niesprawiedliwy sposób będą próbować uzyskać przewagę nad innymi. Na szczęście, twórcy tej produkcji gwarantują, że nadal będą pracować nad utrzymywaniem jak najmniejszej liczby oszustów w grze.
O co chodzi w PlayerUnknown’s Battlegrounds? To gra akcji MMO, czerpiąca w najlepsze z popularnego także w innych grach trybu Battle Royale. W tej grze opartej na silniku Unreal Engine 4 gracze mają za zadanie walczyć ze sobą o przeżycie na wyspie o powierzchni 8×8 kilometrów, za pomocą odnalezionych na mapie broni.
Niedawno gra PlayerUnknown’s Battlegrounds opuściła w plarformie Steam Wczesny Dostęp. Aby ją kupić, należy wydać 72,99 zł. Tytuł zyskuje także coraz większą popularność na Xboxach One, na które ostatnio trafił we wczesnej wersji, w ramach programu Game Preview.

Źródło:Steam