Tablety, ultrabooki i All-in-one ASUS dla systemu Windows 8

Piątek 26 października to dzień oficjalnej premiery systemu Windows 8. Siłą tej platformy mają być aplikacje, ale na nic to się nie zda bez wsparcia producentów sprzętu. A ci spełnili pokładane w nich nadzieje. W tym ASUS, którego nowości dla Windows 8 mogliśmy zobaczyć.
Prezentacja sprzętu w ramach kampanii In search of incredible została przeprowadzona w efektownym stylu w lokalu Ufficio Primo w Warszawie. Część oficjalną tradycyjnie przeprowadził Adam Żelazko, który nie szczędził pochwał zarówno dla nowej platformy, jak i zalet sprzętu ASUS. Pomijając Transformer Book, pełnowartościowego notebooka z odłączanym ekranem, zobaczyliśmy chyba wszystkie najciekawsze propozycje na nadchodzące miesiące. Wśród nich niezwykły notebook ASUS Taichi. Mamy nadzieję przetestować go dla was,  gdy tylko trafi do naszej redakcji.Asus in search of incrediblePierwszym punktem dnia, a właściwie wieczoru, był występ grupy artystycznej, która naśladowała rozwijające się od poczwarki motyle. Czy tak samo efektowna jak pokaz będzie kariera sprzętu z systemem Windows 8? Czas pokaże. A tymczasem prezentujemy rodzinę produktów ASUS z najnowszą platformą Microsoftu.Asus in search of incredibleNa pierwszy ogień poszedł ASUS VivoBook X202 (a właściwie S200). Choć jego specyfikacja może wydać się skromna, to jest to bardzo ciekawe mobilne urządzenie, które na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie profesjonalnego notebooka. Jednak przyzwoita cena, która wynosi 1799 złotych, ma zapewnić jego popularność wśród dużej rzeszy użytkowników domowych.Asus VivoBook99 złotych? Niestety to tylko żart, choć marzy nam się, aby kiedyś tyle kosztował przenośny komputer.
Asus VivaBook X202 S200Asus VivaBookNajtańszy model VivoBook waży 1,4 kilograma.
Niestety cena VivoBooka X202 była jedyną polska ceną, która usłyszeliśmy na spotkaniu. Na wycenę pozostałych produktów musimy poczekać.
Windows 8 to system w dużej mierze nastawiony na mobilny użytek, który w naturalny sposób polega na sterowaniu za pomocą ekranów dotykowych. I choć wydaje się, że w przypadku ultrabooka nic nie zastąpi myszy czy touchpada, trzeba było pomyśleć również o takim interfejsie. ASUS swoją linię Zenbooków rozszerzył nie tylko o tradycyjne modele z systemem Windows, ale również o ultrabooki z dotykowymi ekranami. Dotykowe panele dostępne są nawet w rozdzielczości Full HD, a najmniejszym ultrabookiem z takim ekranem jest 13,3 calowy Zenbook UX32VD.Asus Ultrabook Zenbook UX32VDASUS VivoTab to, jak nazwa sugeruje, rodzina tabletów. Mamy tu dwa rodzaje urządzeń – te wyposażone w chipset NVIDIA Tegra 3 i 10,1 calowy ekran HD (system Windows 8 RT), a także procesory Intel Atom Z2760 i 11,6 calowy ekran HD (system Windows 8). Prawdę mówiąc na pierwszy rzut oka trudno nam było stwierdzić, który z tabletów jest który, gdyby nie przekątna ekranu. Szybkość przeglądania sieci w obu przypadkach była identyczna. Oba modele mają ekrany wykonane w technologii Super IPS+.Asus VivoTabAsus VivoTabTablety VivoTab podobnie jak Transformery mają dołączaną klawiaturę.
Adam Żelazko chwalił tablety za niewielkie wymiary, a także bardzo długi czas pracy na akumulatorze (dzięki dodatkowej baterii w klawiaturze). W modelu TF600 jest to nawet 11 godzin, a w TF810 19 godzin. Ciekawi nas bardzo czy praktyka potwierdzi te informacje. Niestety, spotkanie trwało zbyt krótko, aby dokonać pierwszych pomiarów.Asus ViviTabMiłym dodatkiem w modelu VivoTab z platformą Intel jest rysik Vacom. Niestety na spotkaniu nie mogliśmy zobaczyć tego akcesorium w akcji.
#break#
Zwolennikom zwykłego Windows 8 ASUS proponuje jeszcze jeden tablet z tej samej rodziny. ASUS VivoTab Smart ME400 to tablet dla osób, które często podróżują. W tym modelu zamiast dołączanej, mamy bezprzewodową klawiaturę oraz praktyczne osłony na ekran TransSleeve. Będzie on tańszy od pozostałych tabletów VivoTab.Asus VivoTab Smart ME400Dotykowe ekrany to już nasz chleb powszedni, o czym świadczy nawyk dotykania każdego ekranu, zwłaszcza gdy ma kafelkowy interfejs. ASUS nie zapomniał również o dotykowej technologii w komputerze All-In-One ET2300. Kto wie, czy dotykowy panel w takim produkcie nie jest praktyczniejszym rozwiązaniem niż w niewielkim tablecie.Asus All-In-One ET2300All-In-One ET2300 ma 23 calowy ekran Full HD, wyposażono go również w obsługę technologii Intel WiDi, Thunderbolt i oczywiście USB 3.0.
Na zakończenie pozostał prawdziwy rodzynek – ASUS Taichi. Ten zapowiadany od miesięcy produkt, w końcu trafi do sklepów. Dla tych, którzy nie wiedzą dlaczego jest tak interesujący, polecamy obejrzenie poniższych zdjęć.Asus TaichiAsus TaichiASUS Taichi pomoże zacieśnić więzy rodzinne. Podczas gdy rodzic pracuje, dziecko może rysować na drugim ekranie.
Wiece już o co chodzi. Tak, ASUS Taichi21 to notebook, który wyposażono w podwójny ekran Full HD o przekątnej 11,6 cala. Jeden panel znajduje się od wewnętrznej strony pokrywy klawiatury, a drugi na wierzchniej części. Dzięki temu po otwarciu urządzenia możemy pracować na nim podobnie jak na notebooku lub tablecie z podłączoną klawiaturą. Po zamknięciu klawiatury mamy pełnowartościowy tablet. Przypomina to notebooki z rodzaju convertible, ale rozwiązanie ASUSa kryje jeszcze jedną niespodziankę.Asus Taichi21Zewnętrzny panel może być wyłączony, pracować jako lustrzana kopia pierwszego, a w ekstremalnej sytuacji pełnić rolę drugiego pulpitu. I co najciekawsze można z niego korzystać niezależnie od stanu pracy na notebooku.
ASUS Taichi21 nie będzie tanią zabawką. Nie udało nam się wyciągnąć od przedstawicieli firmy informacji o polskiej cenie, ale skinienie głowy każe nam sądzić, że będzie ona z przedziału 5 – 10 tysięcy złotych.
Po zakończeniu części oficjalnej czekała nas zabawa z urządzeniami w strefie demo. Przedtem jednak nastąpiło odsłonięcie bohaterów wieczoru, którzy do tej pory skrywali się pod czarno-białymi chustami. Asus in search of incredibleAsus in search of incredibleZapraszamy do przeglądu produktów, które kilka dni temu ASUS oficjalnie wprowadził na rynek.
#break#
ASUS VivoBook S200 dostępny będzie w kilku wariantach z procesorami Core i3-3217U, i3-2365, a także niskonapięciowymi ULV Pentium 987 i Celeron 847. Pamięć RAM może mieć pojemność od 2 do 4 GB, a dysk HDD pojemność do 500 GB.Asusu VivoBook S200ASUS VivoBook S200 z 11,6 calowym ekranem 1366 x 768 pikseli,.
ASUS VivoBook S400 różni się od S200 przede wszystkim opcjami procesora, które obejmują modele Core i5-3317U oraz Core i7-3517U. Większa może być pamięć RAM (6 GB), a oprócz dysku HDD zainstalowano rozruchowe SSD 24 GB. Model S500 ma jeszcze większy 15,6 calowy ekran.Asus VivoBookS400ASUS VivoBook S400 z 14 calowym ekranem 1366 x 768 pikseli.
Najwyższy model z serii VivoBook – S550 oprócz zintegrowanej grafiki, dysponuje zewnętrzną NVIDIA GeForce GT635M (model S550CM).
Tablety VivoBook mają 2 GB pamięci RAM oraz 32 lub 64 GB pamięci masowej. Wyposażono je w obsługę Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0, żyroskop, kompas cyfrowy, a także wsparcie komunikacji NFC. Model TF600 opcjonalnie może mieć wsparcie dla sieci mobilnych LTE (dzięki chipsetowi Nvidia Icera410).Asus VivoTab TF600Asus ViVoTab TF600 z ekranem 1366 x 768 pikseli i Windows 8 RT.ASUS VivoTab TF810 z ekranem 1366 x 768 pikseli i Windows 8.Asus VivoTab TF810ASUS Vivo Tab Smart ME400 to ekonomiczna wersja tabletu TF810 z ekranem 10,1 cala. Konsekwencją mniejszej wagi i grubości jest krótszy czas pracy na akumulatorze – 8 godzin.Asus VivoTab SmartAsus VivoTabPodróżny ASUS Vivo Tab Smart, najtańszy z tabletów z Windows 8.
Odnowiona linia ultrabooków Zenbook dostępna jest w różnorodnych wariantach, także z zewnętrzną grafiką NVIDIA i napędami optycznymi oraz dotykowymi panelami (Zenbook Touch). Oglądany prze nas model UX31A może być wyposażony w procesor Core i7-3517U lub Core i5-3317U, 4 GB RAM oraz dysk SSD do 256 GB. Łączność bezprzewodowa to technologie Wi-Fi 802.11n ze wsparciem Intel Wi-Di, Bluetooth 4.0.Asus ZenbookAsus Zebbook TouchDotykowy ekran w Zenbook Touch. Faktycznie działa.Asus ZenbookA to zwykły Zenbook, ale również z Windows 8.
W serii All-In-one z systemem Windows 8 oprócz prezentowanego 23 calowego modelu (grafika NVIDIA GT630M), znajdzie się również ET2701 z 27 calowym ekranem (grafika NVIDIA GT640M) oraz ET2220 z 21,5 calowym ekranem (grafika NVIDIA GT610M). Można wybierać pomiędzy procesorami Intel Core i3, i5 i i7.Asus All-In-One Windows 8Asus All-In-One Windows 8Asus All-In-One Windows 8Różne techniki korzystania z dotykowego panelu w ET2300 podczas gry w Pinball.
Na cenę ASUS Taichi wpływają nie tylko dwa ekrany Full HD, ale również niezłe wyposażenie przy wadze 1,25 kilograma. Prezentowana wersja Taichi21 ma procesor Core i7-3517U, 4 GB pamięci i dysk SSD o pojemności 256 GB. Urządzenie wspiera technologię Intel WiDi. Kamera notebooka pracuje w rozdzielczości HD, a w trybie tabletu mamy dostęp do rozdzielczości Full HD. Słabą stroną Taichi może być czas pracy na akumulatorze (do 5 godzin), ale to koszt zastosowania podwójnego ekranu.Asus TaichiWewnętrzny ekran Asus Taichi jest matowy, a klawiatura podświetlana.Asus TaichiZewnętrzny ekran ma powłokę ze szkła Gorilla Glass 2.Asus Taichi
Źródło: Inf. własna