Tablety Red Ridge Intela z procesorem Medfield na CES 2013?

Oparte na architekturze x86 niskonapięciowe procesory Medfield Intela do tej pory znajdowały zastosowanie jedynie w nielicznych smartfonach. Od dawna wiemy, że mają pojawić się także w tabletach, ale jak na razie niewiele o tym mówi.

W ręce amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności (FCC) trafił właśnie tablet Intela wyposażony w układ Medfield. Udostępniona dokumentacja zawiera kilka istotnych informacji na jego temat. Czego możemy się z niej dowiedzieć?

Red Ridge, bo tak właśnie brzmi nazwa urządzenia, działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który jakiś czas temu został przeniesiony także na platformę Medfield. Tablet będzie oferował wsparcie dla 802.11a/b/g/n WiFi, Bluetooth oraz NFC. Niestety, na chwilę obecną to wszystko, co wiemy na temat jego specyfikacji.

Zastanawiające jest to czy Intel zdecyduje się na zastosowanie dokładnie takiego samego procesora, jaki znaleźć można chociażby w  smarfonach Motorola RAZR i czy Orange San Diego. Niewykluczone, że sercem tabletu będzie dwurdzeniowy układ Intel Atom Z2580, który ma pojawić się na początku przyszłego roku.

Kiedy Red Ridge zadebiutuje? Przypuszcza się, że w trakcie styczniowych targów CES.

Źródło: Engadget