Sharp pracuje nad edukacyjnym tabletem

Tablety być może już w najbliższej przyszłości staną się tak popularnymi urządzeniami w szkołach jak komputery stacjonarne. Wskazywać na to zdaje się fakt, że coraz więcej producentów decyduje się na tworzenie urządzeń, których głównym zadaniem ma być służenie celom edukacyjnym. Do grona tego dołączył właśnie Sharp ze swoim prototypowym tabletem.
Urządzenie zostało wyposażone w 10,1-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Sercem tabletu jest chip Medfield Intela. Nie wiemy jeszcze jaką częstotliwością taktowany jest procesor urządzenia ani ile RAM-u znajdziemy w środku. Urządzenie ma posiadać 32 GB pamięci wewnętrznej.
Wykonywanie zdjęć i rejestrowanie filmów ma być możliwe dzięki 8-megapikselowemu aparatowi zamontowanemu z tyłu urządzenia. Z kolei na prowadzenie wideorozmów ma pozwolić 1,3-megapikselowa kamera przednia. Producent zadbał również o to, aby na wyposażeniu tabletu znalazły się elementy, takie jak czytnik biometryczny, system alarmowy oraz zestaw niezbędnych portów. Bateria, którą będzie można doładować w sposób bezprzewodowy, ma zapewnić moc na 12 godzin nieustannej pracy.
Na chwilę obecną nie posiadamy jeszcze informacji na temat elementów, które miałyby ułatwić uczniom naukę, zatem musimy wierzyć producentowi na słowo. Możemy jednak przypuszczać, że oprócz wytrzymałej konstrukcji, urządzenie będzie posiadać także odpowiednie oprogramowanie.
Tablet edukacyjny Sharpa ma zadebiutować w dwóch wersjach – z Windowsem 8 lub Androidem 4.0 ICS. Jeżeli oba modele mają pojawić się na rynku równocześnie, oznacza to, że zadebiutują najwcześniej wraz z najnowszą odsłoną systemu Microsoftu, czyli w drugiej połowie bieżącego roku.

Źródło: Ubergizmo