Samsung zaprezentował czwartą generację tabletów Galaxy

Linia Galaxy Tab 4 składa się z trzech tabletów: Galaxy Tab4 10.1, Galaxy Tab4 8.0 i Galaxy Tab4 7.0. Urządzenia nieznacznie różnią się pomiędzy sobą specyfikacją techniczną. Jak nietrudno się domyślić, największa związana jest z wielkością wyświetlacza.

Wszystkie wyposażone zostały w ekrany dotykowe, pracujące w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Sercem każdego jest czterordzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Na wyposażeniu nowych tabletów Samsunga znalazł się 3-megapikselowy aparat fotograficzny i 1,3-megapikselowa kamera przednia.

Wszystkie trzy mają 1,5 GB RAM-u, różnią się natomiast pojemnością. Galaxy Tab4 10.1 i Galaxy Tab4 8.0 wyposażone zostały w 16 GB pamięci wewnętrznej, natomiast Galaxy Tab4 7.0 dostępny będzie w wariantach z 8 i 16 GB. Wbudowany czytnik kart microSD pozwoli na zwiększenie bazowej pojemności.

Największy ma baterię o pojemności 6800 mAh, a średni o 4450 mAh. Nie wiadomo na razie w jaką baterię wyposażony został najmniejszy tablet. Nie zabrakło oczywiście wsparcia dla łączności Wi-Fi oraz opcjonalenie dla 3G i 4G LTE.

Wszystkie działają pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.4 KitKat. Nie wiadomo jeszcze, kiedy czwarta generacja tabletów Galaxy trafi na półki sklepowe, ani jakie będą ich ceny.

Źródło:Samsung