Rocket Level: wsiądź do buggy i zagraj w Rocket League

Rocket League to komputerowa gra sportowa, w której gracze rozgrywają nietypowe mecze piłkarskie. Zamiast piłkarzy do dyspozycji otrzymujemy pojazdy o napędzie rakietowym, a uczestnicy muszą tak nimi manewrować, by piłka jak najczęściej trafiała do bramki rywali. Uczestnicy zabawy Rocket Level organizowanej przez Lenovo Legion oraz X-kom będą mieli niepowtarzalną okazję, żeby rozegrać mecz Rocket League w świecie rzeczywistym, poza ekranami komputerów. Miejscem zmagań finalistów zasiadających w pojazdach typu buggy będzie nowoczesna wrotkarnia. Arena swoim wyglądem przypominać będzie prawdziwe widowisko sportowe wielkiego formatu.lenovo level rocketWydarzenie finałowe poprzedzone zostanie eliminacjami. Na tym etapie youtuberzy, którzy zostali zaangażowani do akcji, zaproszą po jednym uczestniku organizowanych przez siebie zmagań. Pierwszymi influenceremi, którzy rozpoczęli już nabór, są Jacob oraz Ziemniak. By dołączyć do zabawy, wystarczy odpowiedzieć na pytania opublikowane przez nich w mediach społecznościowych. Po zakończeniu pierwszego etapu, wszyscy uczestnicy, którzy przejdą do kolejnego, zostaną zaproszeni do rozgrywek półfinałowych, które odbędą się 7 kwietnia na terenie wrotkarni w Warszawie. Zaproszeni gracze walczyć będą o finał na komputerach Lenovo Legion.
W ścisłym finale najlepsi zawodnicy przesiądą się do prawdziwych pojazdów typu buggy. Cały przebieg spotkania będzie komentowany na żywo przez Rocka i Izaka oraz streamowany m.in. na ich kanałach w mediach społecznościowych. Wydarzenie śledzić będzie można również na Facebooku, YouTube’ie oraz Twitchu. Oprócz niepowtarzalnej zabawy na zwycięzców czekać będą atrakcyjna nagroda w postaci laptopa Lenovo Legion Y720.
Lenovo wraz z firmą X-kom do współpracy zaprosili wiele znanych osobistości. Informacje o kolejnych gwiazdach, do których można się zgłaszać, sukcesywnie pojawiać się będą na oficjalnej stronie wydarzenia (http://www.lenovolevel.pl/), na kanale X-kom oraz kanałach youtuberów.
Nie jest to pierwsza próba przeniesienia świata gry do rzeczywistości. Dotychczas z inicjatywy Lenovo Legion oraz firmy X-kom odbyły się dwa wydarzenia z serii Level. Pierwszym z nich był Level: Battleground, czyli adaptacja kultowego PlayerUnknown’s Battlegrounds, która odbyła się w Kochcicach pod Częstochową. Z kolei pod koniec listopada ubiegłego roku, uczestnicy Level: Forest mieli okazję zmierzyć się w survivalowym tytule Slender: The Arrival.
 

 

Źródło: Lenovo Legion