Polskie studio wyrzucone ze Steama za sfałszowane recenzje

Z pewnością nie takiego obrotu sytuacji spodziewali się pracownicy studia Acram Digital z Rzeszowa. Z powodu manipulacji przy recenzjach swoich gier, Valve parlamentarnie zakończył współpracę i wymazał wszystkie ślady po jej istnieniu. W oświadczeniu dodano, że nie planują ponownego dodania tytułów do swojej bazy.
Wszystko z powodu fałszywych recenzji gier dodanych z sześciu fikcyjnych kont. Za tym stoi jeden z pracowników – Grzegorz Kubas. Po stworzeniu kont, zakupił z własnych pieniędzy gry Acram Digital, a następnie napisał o nich pozytywne recenzje. Wykazał się kompletną głupotą, gdyż wszystkie zakupy zrealizował z tego samego komputera, tego samego IP oraz tej samy formy płatności, przez co jego namierzenie było bardzo łatwe.
Grzegorz Kubas przyznał się do stworzenia kont i napisania recenzji. Przeprosił za swoje działania, które było wysoce emocjonalne i wynikało z wielu, jego zdaniem, niesprawiedliwych ocen najnowszej produkcji. Poprosił graczy aby nieobwiniali całego studia zaistniałą sytuacją, gdyż była to całkowicie jego decyzja i nikt inny za tym nie stoi.
Acram Digital napisało oficjalne odwołanie i aktualnie czeka na decyzje Valve. Niestety mało prawdopodobne jest aby gry rzeszowskiego studia powróciły na platformę Steam za tak poważne złamanie regulaminu.