New York Times: iPad mini powstaje. Będzie tani!

Na łamach dziennika New York Times pojawił się krótki raport dotyczący iPada mini. Nie dowiadujemy się z niego niczego nowego na temat samego urządzenia, ale autorzy wskazują w nim dlaczego Apple’owi opłaca się wprowadzić tablet na rynek.
Chociaż iPad nadal króluje na rynku tabletów, to konkurencja w postaci kolejnych urządzeń Amazona czy debiutującego właśnie Nexusa 7 od Google może przyczynić się odciągnięcia części klientów od Apple’a.
7.85-calowy tablet stanowiłby doskonałą alternatywę dla osób, które uważają, że 7-calowe tablety konkurencji są zbyt małe, a 10,1-calowe zbyt duże. Jednocześnie Apple mógłby trafić w ten sposób do większego grona odbiorców i wypełniłby pewną lukę na rynku tabletów.
Chyba najwięcej spekulacji na temat iPada mini dotyczy jego ceny. Wszystko wskazuje na to, że Apple zdecyduje się na ustawienie jej na stosunkowo niskim pułapie, aby tablet mógł konkurować z Nexusem 7 i Kindle Fire. Nowy iPad kosztuje obecnie około 499$. Cena iPada 2 została obniżona do poziomu około 399$. Niewykluczone zatem, że iPad mini będzie jeszcze tańszy.
Cały raport znajdziecietutaj. Niestety, Apple nadal nie puszcza pary z ust, zatem jedyne co nam pozostaje to snucie domysłów. W ciągu najbliższych miesięcy powinniśmy przekonać się czy przewidywania okażą się prawdziwe.

Źródło: New York Times