Najlepsze aplikacje na Androida i iOS – maj 2018

1. This War of MineThis War of Mine

Zbierająca bardzo pozytywna recenzje gra polskiego studia 11 Bit Studios, This War of Mine, gości także na smartfonach. Tytuł poruszający problemy ludności cywilnej, mające miejsce w trakcie konfliktów zbrojnych kupić można teraz w wersji na system Android za zaledwie… 10.99 złotych. To doskonała cena za pozycję, która prócz interfejsu niczym nie różni się od PCtowego odpowiednika. Tytuł ten zapewni zabawę na naprawdę długie godziny – rozgrywka jest bardzo złożona, choć niektórzy zarzucają jej schematyczność, która objawia się po dłuższym czasie.

—————-

2. MonkeyMonkey

Monkey to kolejny klon ChatRoulette, dzięki któremu rozmawiać możecie przy użyciu mikrofonu i wideo z losowymi użytkownikami aplikacji z całego świata. Innowacją jest to, że każda osoba może przedłużyć 15-sekundową rozmowę o kolejne 15 sekund. Przedłużać ją można w nieskończoność i w praktyce prowadzić nieograniczone rozmowy lub po prostu po jakimś czasie przenieść je do innych mediów.

—————-

3. GoArtGoArt

Apliakcja GoArt korzysta ze „Sztucznej Inteligencji”, która pozwala zamieniać zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 10 Mpix w efektowne grafiki, imitujące dzieła sztuki. Efekty są naprawdę przyzwoite i warto eksperymentować, by uzyskać satysfakcjonujący efekt. Paradoksalnie kiczu tu niewiele i apka nie raz Was pozytywnie zaskoczy.

—————-

4. EineeEinee

Nazwa Aplikacji, nawiązująca do postaci Alberta Einsteina przypadkowa nie jest. Wyobraźcie sobie co by było, gdybyście mogli porozmawiać za pośrednictwem smartfona z jedną z kilkudziesięci znanych postaci polityki, czy tez nauki? Einee na to… pozwala. Zgłębianie wiedzy poprzez zabawę? Lubimy to! Doskonały program dla dzieci, ale także ich rodziców. Einee gwarantuje na chwilę obecną aż 25 godzin kształcących godzin konwersacji.

—————-NIEDOSTĘPNA NA iOS

5. Getty UnshutteredGetty Unshuttered

Getty Unshuttered to doskonały zbiór poradnik dotyczących tego jak robić dobre zdjęcia. Co ważne, porady są w zupełności darmowe. Jeśli się wkręcicie, możecie brać udział w cyklicznych wyzwaniach pozwalających testować Wasze zdolności fotograficzne i rywalizować z osobami z całego świata.

NIEDOSTĘPNA NA ANDROIDA—————-

6. Microsoft LauncherMicrosoft Launcher

Launcher firmy… Microsoft wyrasta na jednego z najciekawszych launcherów dla systemów Android. Co ciekawe, jest wolny od reklam i całkowicie darmowy. Jeśli znudził się Wam stockowy Android lub chcecie zmienić domyślny Launcher, powinniście go wypróbować. Ogromną zaletą dla wielu osób będzie integracja z wieloma usługami Microsoftu. Firma chwali się funkcją możliwości kontynuowania pracy na komputerze. Zrób zdjęcie na telefonie i wyświetl je natychmiast na komputerze lub kontynuuj edytowanie dokumentu usługi Office 365 na komputerze przez połączenie telefonu z komputerem z systemem Windows.

—————-NIEDOSTĘPNA NA iOS

7. Life HacksLife Hacks

Prezentujemy dwie różniące się detalami aplikacje dla systemów Android i iOS, które w Wasze ręce oddają zbiór praktycznych porad, które zastosować można w życiu codziennym. Dzięki temu praktycznemu narzędziu poznacie life hacki z dziesiątek różnych dziedzin życia. Apka dostępna jest wyłącznie po angielsku, ale jest napisana przystępnym, prostym językiem.

—————-

8. HearthstoneHearthstone

Gra Hearthstone: Heroes of Warcraft gości także na smartfonach z systemami iOS i Android. Wersję tę wzbogacono o zupełnie nowy interfejs, dostosowany specjalnie do ekranów niewielkich rozmiarów. Hearthstone to dynamiczna, prosta do opanowania cyfrowa gra karciana dla graczy na każdym poziomie umiejętności. W wersji gry na smartfony znaleźć można te same świetne funkcje i elementy, które znamy z gry na komputery z systemem Windows i Mac oraz na tablety. Nie brakuje w niej najnowszego dodatki Wiedźmi Las oraz możliwości rywalizacji z innymi graczami.

—————-

9. Monument ValleyMonument Valley

Gra nazwana przez Apple „Najlepszą grą 2014 roku” właśnie została udostępniona za darmo w Appstore oraz sklepie Google Play. Już od samej premiery w maju 2014 roku Monument Valley była przebojem. Graczy urzekła piękna, dopracowana grafika, a także bardzo ciekawy system rozwiązywania zagadek logicznych napotykanych w czasie gry. O sukcesie gry stanowić mogą także jej wyniki finansowe. Pomimo tego, że nie należy ona do drogich pozycji w Appstore to udało jej się zarobić w ciągu pierwszych siedmiu miesięcy 5,8 miliona dolarów. Ta liczba mówi sama za siebie.

—————-

10. UnsplashUnsplash

Unsplash to doskonałe narzędzie dla osób prowadzących bloga i poszukujących darmowych zdjęć. Darmowe zdjęcia oferowane przez Unsplash można wykorzystywać na potrzeby dowolnego projektu, także komercyjnie. Zasób fotografii jest naprawdę imponujący, a zdjęcia są świetnej jakości. Unsplash może służyć również jako doskonały zbiór ładnych tapet.

—————-

11. PUBG MobilePUBG Mobile

PUBG Mobile to nic innego jak popularny Playerunknown’s Battlegrounds w wersji na smartfony. Interfejs popularnej gry typu battle royale dostosowany został do urządzeń przenośnych z niewielkim ekranem i rozgrywka prezentuje się zaskakująco dobrze, zwłaszcza na wydajniejszych telefonach. Gracze korzystający z klienta PUBG Mobile rywalizują oczywiście pomiędzy sobą, a pozycja nie wspiera rozgrywki multiplatformowej.

—————-

12. Stranger Things: The GameStranger Things: The Game

Gra Stranger Things wydaje się powtarzać sukces serialu. Na chwilę obecną jest to jedna z najwyżej ocenianych gier mobilnych dostępnych na smartfony z Androidem oraz iOS. Jeśli tęsknicie za serialem, to musicie wiedzieć, że w tej produkcji ponownie przeniesiecie się do roku 1984 i eskplorować będziecie miasto Hawkins i jego okolice. Zobaczyć swoje ulubione miejsca, takie jak Mroczna Puszcza i laboratorium w Hawkins. Na graczy czekają łamigłówki, liczne przedmioty kolekcjonerskie, a nawet możliwość rywalizacji ze znajomymi.

—————-

13. Empires & Puzzles: RPG QuestEmpires & Puzzles: RPG Quest

Empires & Puzzles to jedna z gier nagrodzonych w tym roku przez firmę Google. Gracze chwalą ją za nowatorskie podejście do gatunku RPG, łączące rozgrywkę znaną z Candy Crush Saga, z konstruowaniem twierdzy oraz pojedynkami w trybie PvP. Oceny są naprawdę wysokie, grafika miła dla oku, a rozgrywka wciągająca. Grzech nie spróbować zagrać w jedną z najczęściej ocenianych gier w historii Androida.

—————-