Najlepsze aplikacje na Androida i iOS – czerwiec 2018

1. TVP SportTVP Sport

Nareszcie internauci nie musza błąkać się po sieci w poszukiwaniu nie-zawsze-legalnych streamów spotkań piłkarskich. Wszystkie mecze piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja 2018 obejrzeć można tym razem za darmo, za pośrednictwem aplikacji TVP Sport dostępnej na smartfony z systemem Android i iOS. Wszystko czego potrzebujecie do szczęścia to stabilne łącze internetowe i smartfon lub tablet.

—————-

2. FIFA World CupFIFA World Cup
Oficjalna aplikacja piłkarskich Mistrzostw Świata Rosja 2018 pozwoli Wam być na bieżąco z wynikami wszystkich spotkań oraz przede wszystkim Waszymi ulubionymi zespołami. Z poziomu apki uzyskacie dostęp nie tylko do wyników spotkań na żywo i aktualnych tabel poszczególnych grup, ale także pokaźnej bazy ciekawostek, aktualności oraz materiałów wideo i zdjęć z Mundialu. To must have każdego kibica!

—————-

3. LivescoreLivescore
Oto lekka aplikacja, która pozwoli uzyskać Wam dostęp do aktualnych wyników Mundialu, ale także innych spotkań piłkarskich oraz kilku innych dyscyplin sportowych. Poszczególne drużyny i ligi można dodawać do obserwowanych i zawsze być na bieżąco z powiadomieniami o przebiegu spotkań ulubionych drużyn.

—————-

4. Steam LinkSteam Link
Oto GENIALNA aplikacja, którą powinien mieć na swoim smartfonie każdy gracz dysponujący grami na platformie Steam. Dostępne w wersji beta narzędzie przenosi gry komputerowe na urządzenia z systemem Android. Wszystko dzięki technologii streamingu i dobrodziejstwom sieci lokalnej. Chcecie zagrać w Wiedźmina 3 na swoim smartfonie? No problemo – podepnijcie pada (bo tak będzie wygodniej) i bawcie się dobrze. Apka najlepiej działa łącząc się z siecią domową w częstotliwości 5 GHz.

—————-NIEDOSTĘPNA NA iOS

5. WP PilotWP Pilot
Darmowa telewizja online? WP Pilot to chyba najprostszy sposób na oglądanie ulubionych kanałów telewizji polskiej, kanałów filmowych, sportowych, rozrywkowych, informacyjnych, publicystyczno-naukowych, muzycznych, dla dzieci oraz wielu innych na urządzeniu mobilnym. W darmowej wersji trzeba liczyć się z reklamami, ale hej, da się to przeboleć. Za darmo obejrzycie 23 popularne kanały a za dostęp do 70 kolejnych będziecie mogli zapłacić, pozbywając się przy tym reklam.

—————-

6. Geografia Świata – Quiz GraGeografia Świata - Quiz Gra
Nauka przez zabawę to najlepszy i najbardziej efektywny sposób na pozyskiwanie wiedzy. W wypadku tej darmowej gry dostępnej na Androida jest to wiedza geograficzna z zakresu demografii. Liczne quizy pozwolą Wam poznać fakty i ciekawostki na temat wszystkich krajów świata. Pytanie dotyczą stolic, flag, liczby ludności, religii, języków, waluty i wielu innych. Czeka na Was aż 6000 pytań, a rywalizować będziecie z graczami z całego świata.

—————-NIEDOSTĘPNA NA iOS

7. Getting Over It with Bennett FoddyGetting Over It with Bennett Foddy
Getting Over It with Bennett Foddy to nowa gra, która została okrzyknięta następcą popularnego swego czasu QWOP. Produkcja oferuje podobny, nieco absurdalny gameplay oraz sterowanie, które może przyprawić o ból głowy – po raz kolejny kluczowa będzie właściwa koordynacja ruchów. W starszym, darmowym tytule zadaniem gracza było jak najszybsze przebiegnięcie dystansu 100 metrów (jak się Wam uda pokonać więcej niż metr, dajcie znać). Nowa produkcja stawia nowe wyzwanie – jest nim wdrapanie się na szczyt góry przy pomocy wielkiego młota. Ach, kierowana przez gracza postać siedzi w wielkim kotle. Brzmi dostatecznie absurdalnie?

—————-

8. EmpiresEmpires
Oto jedna z najpopularniejszych i całkiem satysfakcjonujących gier free-to-play, o ile jesteście w stanie przełknąć fakt, że jest to także gra typu pay-to-win. To niezłe połączenie gry logicznej w stylu Candy Crush Saga z grą RPG pozwalającą na rozwój bohaterów, oddziałów i rozbudowy zamku – jednym słowem wszystkiego, co uzależnia w tego typu produkcjach. Mimo to, zabawa jest przyjemna, a grać można także bez wydawania choćby złotówki, ot mamy mniejsze szanse w starciach z graczami, którzy kupili lepszych bohaterów.

—————-

9. SiempoSiempo
Na koniec serwujemy dwie aplikacje, które zachęcą Was do tego, by po smartfona sięgać tylko wtedy, kiedy naprawdę tego potrzebujecie, a nie kiedy czujecie potrzebę, by to zrobić. Siempo to minimalistyczny launcher, który… utrudnia nieco korzystanie z urządzenia. Na środku ekranu widnieje tylko niewielki pasek wyszukiwania, w który wpisać należy czynność, którą chcecie wykonać na smartfonie. Aplikacja następnie podsunie Wam propozycje działań na podstawie tego, co zainstalowaliście w Waszym smartfonie. Apka pozwala też na dostęp ręczny, który można dodatkowo utrudnić, ukrywając poszczególne narzędzia w zupełnie losowych lokalizacjach. Po co? Żebyście bez celu i automatycznie nie klikali w zainstalowane programy, celem ich uruchomienia. Niestety, każdy z nas raz na jakiś czas tak robi…

—————-NIEDOSTĘPNA NA iOS

10. ForestForest
Nie oszukujmy się, każdy z nas spędza ze smartfonem w ręku zdecydowanie zbyt dużo czasu. Forest to aplikacja motywująca do tego, aby ze smartfona korzystać rzadziej. W tej prostej grze sadzimy sadzonki drzew, które rosną tylko wtedy, gdy nie korzystamy z telefonu. Wyhodowanie dorodnego drzewka wcale nie jest proste, a dodatkową zachętą do dbania o jego rozwój jest możliwość rywalizowania z użytkownikami smartfonów z całego świata.

—————-