Microsoft przestaje płacić za gry na wyłączność dla Xboxa One

W rozmowie z witryną Gamescore, Spencer powiedział, że posiadacze Xboxa One powinni w przyszłości oczekiwać znacznie mniejszej liczby umów z zewnętrznymi producentami, zapewniających tej platformie czasową wyłączność na nowe produkcje. Zamiast tego amerykański gigant zamierza skupić się na produkcji tytułów przez należące do niego studia.
Spencer wyjaśnił, że nowa strategia zakłada większe inwestycje we własne marki i skupienie się na tytułach tworzonych przez firmy należące do Microsoftu. Oczywiście zapewnił, że jego pracodawca nadal ma doskonałe stosunki z zewnętrznymi studiami i zmiana strategii nie wpłynie na nie w żaden sposób, ale jest nieunikniona.Jedną z ostatnich gier, która zostanie wydana jeszcze na starych zasadach będzie Rise of the Tomb Raider, która dzięki odpowiednio dużej sumie przekazanej wydawcy, na Xboxa One i Xboxa 360 pojawi się w sprzedaży już w listopadzie. Natomiast wersja na PC oraz PS4 dostępna będzie dopiero w przyszłym roku.
Naturalnie nie będzie to jedyna duża produkcja, która pojawi się w tym roku na platformy Microsoftu. W planach jest jeszcze Halo 5, nowe Gears of War i Fable, a także Forza 6. Jest to bardzo silny line-up, który powinien bardzo spodobać się użytkownikom konsol z rodziny Xbox, zaś osoby, które jeszcze ich nie posiadają, nakłonić do jej zakupu.